Ameryka odlatuje w kosmos w zwiastunie "Sił Kosmicznych" – komedii Netfliksa ze Steve'em Carellem

"Siły Kosmiczne" (Fot. Netflix)

Od małomiasteczkowego menedżera firmy papierniczej Dunder Mifflin do szefa nowo utworzonych Sił Kosmicznych USA. Zobaczcie, jak prezentuje się Steve Carell w serialu Netfliksa.

Czy ekipa "The Office" ma odpowiednie kwalifikacje, by stworzyć własne "Siły Kosmiczne"? Zobaczcie zwiastun i sami się przekonajcie.

Siły Kosmiczne – zwiastun serialu Netfliksa

W nowym serialu Netfliksa poznamy gen. Marka R. Nairda (Steve Carell), uznanego pilota Sił Powietrznych USA, który marzy o kierowaniu lotnictwem. W zamian otrzymuje zadanie poprowadzenia nowo utworzonej "kosmicznej" formacji sił zbrojnych USA i ląduje wraz z rodziną w bazie w Kolorado. Wraz z zespołem naukowców oraz "Spacemanami" mają wspólnie jak najszybciej sprawić, że Amerykanie (ponownie) staną na Księżycu i całkowicie zdominują kosmos.

W obsadzie znajdują się także John Malkovich ("Nowy papież"), Ben Schwartz ("Parks and Recreation"), Noah Emmerich ("The Americans"), Jimmy O. Yang ("Silicon Valley"), Fred Willard ("Modern Family"), Jessica St. Clair ("Playing House") i Lisa Kudrow ("Przyjaciele") w roli żony gen. Nairda.

Twórcami "Sił Kosmicznych" są Greg Daniels i Steve Carell (czyli showrunner "The Office" i serialowy Michael Scott), którzy wspominają, że sam pomysł wyszedł od Netfliksa.

– Serial "Siły Kosmiczne" powstawał w dość nietypowy sposób. Netflix wpadł na pomysł, który uznał za wyjątkowo zabawny, na każdym spotkaniu wszyscy pękali ze śmiechu: zróbmy serial o narodzinach fikcyjnych Sił Kosmicznych! O tym pomyśle dowiedziałem się od mojego agenta, Netflix przedstawił mi koncepcję serialu, potem ja przekazałam ją Gregowi i wszyscy zareagowali podobnie. Mieliśmy tylko tytuł i nic poza tym.

W skrócie wyglądało to tak, że Netflix zapytał: "Chciałbyś zrobić z nami serial pt. 'Siły Kosmiczne'?". A ja właściwie bez wahania odpowiedziałem: "Jasne. Brzmi świetnie". Zadzwoniłem do Grega i zapytałem: "Chciałbyś zrobić serial pt. 'Siły Kosmiczne'?". Odparł: "Pewnie, dobrze to brzmi. Działajmy". Nie mieliśmy właściwie nic innego, tylko tytuł, który śmieszył wszystkich. I tak zaczęliśmy – opowiada Carell.

Siły Kosmiczne – premiera 29 maja na Netfliksie

Siły Kosmiczne serial plakat

REKLAMA