8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Nawiedzony dom na wzgórzu" (Fot. Netflix)

Ekipa "Nawiedzonego domu na wzgórzu" tworzy kolejny serial. Rekord "Normal People" na iPlayerze BBC. Cliffhanger w 4. sezonie "Riverdale". A oprócz tego "Czarna lista", nowa rola Jean Smart i nie tylko.

1. Nowy serial twórcy Nawiedzonego domu na wzgórzu

Mike Flanagan ("Nawiedzony dom na wzgórzu") i Leah Fong ("Once Upon a Time") stworzą serialową adaptację "The Midnight Club" Christophera Pike'a. Akcja książki dzieje się w hospicjum dla śmiertelnie chorych dzieciaków. Grupa nastoletnich pacjentów zbiera się o północy, żeby opowiadać sobie przerażające historie. W końcu zawiązują między sobą pakt: ten, kto umrze pierwszy, skontaktuje się z pozostałymi zza grobu.

2. Rekord Normal People na iPlayerze BBC

"Normal People" na podstawie książki Sally Rooney to prawdziwy hit BBC. Na samym iPlayerze serial obejrzało 16,2 mln Brytyjczyków w ciągu pierwszego tygodnia.

3. Jean Smart zagra divę w serialu HBO Max

Jean Smart ("Legion") zagra divę z Las Vegas w serialu komediowym HBO Max, który tworzy Michael Schur i scenarzyści "Broad City".

4. Cliffhanger w 4. sezonie Riverdale

Mädchen Amick, która wyreżyserowała finał 4. sezonu "Riverdale", obiecuje "naprawdę dobry cliffhanger" na końcu. Zgodnie z pierwotnym planem, w tym sezonie miały być jeszcze trzy odcinki, ale zdjęcia zostały przerwane z powodu pandemii.

5. Serial Demimonde znalazł showrunnerów

"Demimonde", nowy serial fantastyczny J.J. Abramsa i HBO, znalazł showrunnerów. Produkcję poprowadzą Kira Snyder ("Opowieść podręcznej") oraz Rand Ravich i Far Shariat ("Life").

6. The Right Stuff przenosi się na Disney+

"The Right Stuff", serial o amerykańskim programie kosmicznym Mercury z Patrickiem J. Adamsem w roli Johna Glenna, przenosi się z National Geographic na Disney+.

7. Serial Chrisa Pratta na Amazonie

Amazon nabył prawa do projektu "The Terminal List", którego producentem i gwiazdą jest Chris Pratt. Thriller spiskowy, oparty na książce Jacka Carra, opowie o komandosie Navy SEALs (Pratt), który wraca do domu, po tym jak jego oddział wpada w zasadzkę. Teraz dręczą go sprzeczne wspomnienia i pytania o to, czy był winny temu, co się stało. Szybko jednak pojawiają się dowody, że chodzi tu o coś więcej. Scenariusz pisze David DiGilio ("Strange Angel"), a reżyserem jest Antoine Fuqua ("Training Day").

8. Finał Czarnej listy częściowo animowany

"Czarna lista" w finale 7. sezonu częściowo postawi na animację w komiksowym stylu. To efekt tego, że nie udało się dokończyć zdjęć przed pandemią.

REKLAMA