"Little Fires Everywhere" doczeka się premiery w Polsce. Kiedy go zobaczymy w serwisie Amazon Prime Video?

"Little Fires Everywhere" już nie będzie tytułem zapomnianym poza USA. Serial z Reese Witherspoon i Kerry Washington kupiła platforma Amazon Prime Video. Kiedy premiera?

Choć Polska zbliżyła się w ostatnich latach do cywilizowanego świata, jeśli chodzi o premiery seriali, niektóre tytuły z jakichś tajemniczych powodów wciąż do nas trafiają z ogromnym opóźnieniem. Nie da się w Polsce legalnie obejrzeć hitu BBC "Normal People" czy "High Fidelity" od Hulu, a tak świetne rzeczy, jak np. "Co robimy w ukryciu" albo "Fosse/Verdon", trafiły do nas z rocznym opóźnieniem. Na szczęście nie będziemy czekać latami na "Little Fires Everywhere".

Jak donosi Variety, wyłączne prawa do dystrybucji tego tytułu na świecie nabył Amazon. Serial pojawi się na Prime Video w Europie, Ameryce Łacińskiej, Kanadzie i Australii 22 maja.

Little Fires Everywhere – o czym jest ten serial?

"Little Fires Everywhere" to 8-odcinkowy miniserial Hulu będący adaptacją książki Celeste Ng z 2017 roku wydanej w Polsce jako "Małe ogniska". Akcja dzieje się w latach 90. na ekskluzywnym przedmieściu Shaker Heights w Ohio. Reese Witherspoon gra Elenę Richardson, lokalną dziennikarkę mieszkającą tu z rodziną od pokoleń, która decyduje się wynająć pokój nieznajomej artystce Mii (Kerry Washington) i jej córce Pearl (Lexi Underwood).

Jak czytamy w opisie, "Little Fires Everywhere" to historia o wadze sekretów, naturze sztuki i tożsamości, dzikiej sile macierzyństwa i niebezpieczeństwie leżącym w przekonaniu, że przestrzeganie zasad może zapobiec katastrofie.

Oprócz wyżej wymienionych osób w obsadzie są także Rosemarie DeWitt ("Black Mirror"), Geoff Stults ("Enlisted"), Jaime Ray Newman ("Bates Motel"), Britt Robertson ("For the People") i Jesse Williams ("Chirurdzy"). Serial tworzy Liz Tigelaar ("Casual"), a Washington i Witherspoon są producentkami.

Little Fires Everywhere od 22 maja na Prime Video

REKLAMA