Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2020 roku

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Za nami kolejny świetny miesiąc w serialach. W naszej dziesiątce najlepszych z najlepszych znalazło się miejsce m.in. dla "Devs", "Better Call Saul", "Mrs. America" i "Ucieczki".

10. Better Things (powrót na listę)

najlepsze seriale 2020

"Better Things" (Fot. FX)

W marcu się nie udało, mimo świetnego poziomu. Tym razem przy bardzo silnej konkurencji "Better Things" trafia przynajmniej na końcówkę naszej listy miesiąca. Oceniamy serial zgodnie z polską emisją, a więc bez rewelacyjnego finału, ale czterech kwietniowych odcinków aż nadto wystarczy, żeby się zachwycać, bo 4. serii udało się utrzymać formę.

Wiele się w "Better Things" wydarzyło. Frankie na własnych warunkach straciła dziewictwo i dopięła swego, organizując żydowsko-latynoską imprezę urodzinową. Kiedy średnia córka Sam symbolicznie wkraczała w dorosłość, najstarsza wreszcie się tej dorosłości uczyła, nawet matce imponując zaangażowaniem w pracę i nie zawsze dostrzegalną dawniej empatią. A Duke znów odważnie mówiła, co myśli – chociaż nie wiemy, co usłyszał od niej Xavier.

W życiu Sam mniej działo się na powierzchni, ale dużo podskórnie. Rozmowy z przyjaciółkami, które szybciej nauczyły się wybaczać, oraz konfrontacja z byłym mężem na urodzinach Frankie, kazały granej przez Pamelę Adlon bohaterce zweryfikować podejście do relacji z ludźmi. A i tak najlepszym odcinkiem kwietnia był ten, w którym działo się najmniej z punktu widzenia fabularnej całości. Sam w Nowym Orleanie, na ślubie znajomych, poznająca miasto i przypadkowych ludzi, pytająca o ich życie, wędrująca nocą z dawnym kochankiem – to oderwana od reszty, perfekcyjna etiuda. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA