Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2020 roku

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. Homeland (utrzymana pozycja)

najlepsze seriale 2020

"Homeland" (Fot. Showtime)

Z "Homeland" spędziliśmy prawie dekadę i choć trafiło się kilka słabszych sezonów, jest to jeden z tych seriali, które pozostawiają po sobie bardzo dobre wrażenie. Zwłaszcza że finałowy sezon, poświęcony amerykańskiej "wojnie bez końca" na Bliskim Wschodzie nie tylko wydawał się aktualny (to norma w przypadku "Homeland"), ale też trzymał w napięciu do samego końca.

Mnożąc wątpliwości co do rosyjskiej przygody Carrie (Claire Danes) i stawiając ją naprzeciwko Saula (Mandy Patinkin), serial Showtime mocno podbił stawki, utrzymując widzów na krawędzi fotela. A w finale skumulowane emocje wybuchły ze zwielokrotnioną siłą. Czy jest sposób na to, żeby Carrie osiągnęła swój cel, i Saul to wszystko przetrwał? Komu kibicować w sytuacji, z której najwyraźniej nie ma wyjścia? Jak ocalić ich oboje i najlepiej jeszcze ich relację?

"Homeland" wybrało rozwiązanie trudne, pokręcone i dalekie od happy endu, ale bardzo pasujące do agentki, której zawsze towarzyszył jazz. I to świetna wiadomość. Jeden z najważniejszych seriali mijającej dekady pokazał klasę i w finale, i w całym finałowym sezonie. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA