Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "To wiem na pewno", "Wielka" i inne premiery

"Wielka" (Fot. Hulu)

Przed nami kolejny spokojny tydzień, jeśli chodzi o premiery seriali. Podczas gdy na HBO zadebiutuje "To wiem na pewno" i "Wielka", na Netfliksie pojawi się nowa produkcja twórcy "Domu z papieru".

W tym tygodniu będą zaledwie cztery serialowe premiery: miniserial HBO z Markiem Ruffalo, młodzieżowa wersja historii Katarzyny Wielkiej, nowy serial scenarzysty "Domu z papieru", a także odcinek interaktywny "Unbreakable Kimmy Schmidt". Przy czym ta ostatnia premiera z jakiegoś powodu ma ominąć Polskę.

To wiem na pewno (nowość) – 11 maja na HBO

"To wiem na pewno" to miniserial HBO na podstawie powieści Wally'ego Lamba. Zobaczymy dwie równoległe historie życia braci bliźniaków naznaczone zdradą, poświęceniem i wybaczeniem. Losy Dominicka i Thomasa (Mark Ruffalo razy dwa) będziemy śledzić na różnych etapach ich życia. Poznamy ich w czasach dla nich współczesnych, na początku lat 90. XX wieku, kiedy obaj bracia osiągają wiek średni, ale wrócimy też do przeszłości w scenach pokazujących młodość i dzieciństwo.

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend – 12 maja w USA

"Unbreakable Kimmy Schmidt" powraca z interaktywnym odcinkiem specjalnym "Kimmy vs. the Reverend", w którym widzowie będą mogli sami wybrać, jak zakończą się losy tytułowej bohaterki. W gościnnej obsadzie jest m.in. Daniel Radcliffe w roli narzeczonego Kimmy, wróci także Jon Hamm jako pastor Wayne. Zła wiadomość? Odcinka nie ma liście premier polskiego Netfliksa na maj i nie wiadomo, kiedy będzie u nas dostępny.

White Lines (nowość) – 15 maja na Netfliksie

"White Lines" to nowy serial Álexa Piny, twórcy "Domu z papieru". Po dwudziestu latach od zaginięcia legendarnego DJ-a z Manchesteru na Ibizie odnalezione zostaje jego ciało. Jego siostra powraca na hiszpańską wyspę, by odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed lat. Jej śledztwo prowadzi do świata klubów, kłamstw i tajemnic, zmuszając ją do zmierzenia się ze swoją ciemną stroną w miejscu, gdzie ludzie żyją na krawędzi.

Wielka (nowość Hulu) – 16 maja na HBO GO

"Wielka" to serial komediowy, który pokaże drogę, jaką pokonała Katarzyna Wielka od naiwnej dziewczyny do najdłużej panującej kobiety w historii Rosji. Tytułową bohaterkę (w tej roli Elle Fanning) poznamy jako dziewczynę, która przybywa do Rosji, aby wejść w zaaranżowane małżeństwo z carem Piotrem, i postanawia zmienić ten kraj. Jedyne, co musi zrobić, to zabić swojego męża, pokonać kościół, pokrzyżować plany wojsku i przekonać do siebie dwór. Twórcą "Wielkiej" jest Tony McNamara, współscenarzysta oscarowego filmu "Faworyta".

REKLAMA