Ekipa "Gomorry" zamierza wrócić latem na plan serialu. Czy 5. sezon będzie już ostatni?

"Gomorra" (Fot. Sky Italia)

Włochy powoli wychodzą z epidemii koronawirusa, co jest dobrą wiadomością dla fanów włoskich seriali, jak "Gomorra". Kiedy mają ruszyć zdjęcia do 5. sezonu i czy to już będzie koniec?

Jeśli czekacie na 5. sezon "Gomorry", mamy dla was dobrą i złą wiadomość. Serialowa ekipa nie zdążyła jeszcze wejść na plan, ale wiemy, kiedy mniej więcej rozpoczęcie zdjęć będzie możliwe. Niestety, wiele wskazuje na to, że będzie to już ostatnia seria włoskiego hitu.

Gomorra – kiedy ruszy produkcja 5. sezonu?

Serwis Deadline rozmawiał na ten temat z Riccardo Tozzim, szefem firmy Cattleya, która produkuje "Gomorrę". Z wywiadu dowiadujemy się, że rozpoczęcie zdjęć do nowego sezonu będzie miało miejsce pomiędzy lipcem a wrześniem. Producenci twierdzą, że wtedy już będzie się dało testować całą ekipę co tydzień na obecność koronawirusa, dzięki czemu produkcja będzie odbywać się bez przestojów.

Marco D'Amore, czyli serialowy Ciro Di Marzio, wyreżyseruje aż pięć odcinków, za kamerą ma stanąć także Claudio Cupellini. Scenariusze są w tym momencie w większości gotowe, ale start produkcji w warunkach epidemii nie jest taki łatwy. Tozzi przyznaje, że "będzie bardzo dużo do przygotowania", zwłaszcza że tradycyjnie akcja jednego odcinka ma dziać się poza Włochami.

Gomorra sezon 5 kiedy

Gomorra – czy 5. sezon serialu będzie ostatni?

Jak dodaje, ten sezon ma znów być trochę inny od poprzednich: "wytworny, mroczny i emocjonalny". I niestety na 5. sezonie "Gomorra" może się skończyć.

– W tym momencie mamy wrażenie, że to jest ostatni sezon. Nigdy nic nie wiadomo. Ale w tym momencie myślimy o tym jako o ostatnim sezonie – mówi producent.

Pomostem między 4. i 5. sezonem "Gomorry" ma być filmowy spin-off serialu zatytułowany "L'Immortale", który skupia się będzie na historii Ciro Di Marzio i zawiera "dużą niespodziankę".

Gomorra jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA