8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Mandalorian" (Fot. Disney)

Katee Sackhoff w 2. sezonie The Mandalorian. CW zamawia dwa nowe seriale. Bill Skarsgård został gangsterem w szwedzkim serialu Netfliksa. A oprócz tego "Pełniejsza chata", "Pokój 104" i nie tylko.

1. Katee Sackhoff w 2. sezonie The Mandalorian

Według nieoficjalnych doniesień serwisu Slash Film Katee Sackhoff pojawi się w 2. sezonie "The Mandalorian" jako Bo-Katan Kryze, czyli aktorska wersja animowanej postaci, którą wcześniej grała w serialach "Star Wars: Rebels" i "Star Wars: Clone Wars". Premiera 2. sezonu produkcji Disney+ planowana jest na październik.

2. CW zamawia dwa nowe seriale

Telewizja CW zamówiła seriale "Kung Fu" i "The Republic of Sarah", które dołączyły do "Superman & Lois" i "Walkera" z Jaredem Padaleckim. Ten pierwszy to kobieca wersja serialu z lat 70. z Olivią Liang ("Legacies") w roli dziewczyny, która po powrocie z klasztoru w Chinach rozpoczyna walkę z kryminalistami na ulicach miasta. Twórczynią jest Christina M. Kim ("Lost"). "The Republic of Sarah" opowie z kolei historię nauczycielki (Stella Baker, "Tell Me Your Secrets"), która ogłasza niepodległość swojego miasteczka. Twórcą jest Jeffrey Paul King ("Elementary").

3. Wolé Parks w serialu Superman & Lois

Wolé Parks ("Pamiętniki wampirów") dołączył do obsady "Superman & Lois" jako tajemniczy The Stranger.

4. Pokój 104 – data premiery finałowego sezonu

HBO ogłosiło, że 4. sezon "Pokoju 104" będzie już finałowy. W pierwszym odcinku ma się pojawić twórca serialu Mark Duplass, który jest też jego scenarzystą, reżyserem i wykona oryginalny utwór muzyczny. Premiera 24 lipca w USA i dzień później w Polsce.

5. Netflix sięga po książkę Eleny Ferrante

Netflix stworzy serialową adaptację powieści "Zakłamane życie dorosłych" Eleny Ferrante, autorki "Genialnej przyjaciółki". Książka, opowiadająca o dorastaniu dziewczyny w Neapolu w latach 90., ma ukazać się we wrześniu na polskim rynku.

6. Seriale The Oval i Sistas wznowią zdjęcia latem

"The Oval" i "Sistas" wznowią zdjęcia w lipcu. Seriale stacji BET są pierwszymi amerykańskimi produkcjami telewizyjnymi, których ekipy wrócą na plan w czasie pandemii koronawirusa.

7. Clark – serial Netfliksa z Billem Skarsgårdem

Bill Skarsgård ("Castle Rock") zagra szwedzkiego gangstera Clarka Olofssona w 6-odcinkowym serialu "Clark", który właśnie zamówił Netflix.

8. Pełniejsza chata – zwiastun finałowej serii

"Pełniejsza chata" wróci 2 czerwca z sezonem 5B. Zobaczcie zwiastun:

REKLAMA