Czy będzie 3. sezon "Już nie żyjesz"? Twórczyni wyjaśnia zakończenie 2. serii i mówi o planach na przyszłość

"Już nie żyjesz" (Fot. Netflix)

Wypełniony twistami i cliffhangerami 2. sezon "Już nie żyjesz" zakończył się tak, że trudno sobie wyobrazić brak kontynuacji. Czy będzie 3. sezon i co twórczyni mówi o finale? Spoilery!

2. sezon "Już nie żyjesz" to jeszcze więcej zwrotów akcji i kolejny mocny cliffhanger na zakończenie: kiedy już wydawało się, że wszystko będzie dobrze, doszło do wypadku. W auto, którym jechały Jen (Christina Applegate) i Judy (Linda Cardellini), uderzył swoją terenówką pijany Ben (James Marsden). Choć mamy pewność, że cała trójka żyje, uzbierało się też sporo powodów, żeby kontynuować serial.

Już nie żyjesz sezon 2 – twórczyni komentuje finał

Twórczyni serialu Liz Feldman w rozmowie z TVLine mówi, że początkowo był inny plan. Miał być cliffhanger z Jen, której losu byśmy nie poznali w finale (choć łatwo byłoby zgadnąć, że serial nie zabije jednej z głównych bohaterek), tylko dopiero w kolejnym sezonie. Czemu ostatecznie zrezygnowała z takiego rozwiązania?

– Podjęłam tę decyzję bardzo rozważnie. W scenariuszu było napisane, że nie wiemy, czy ona przeżyła czy nie. Początkowo chcieliśmy zrobić najbardziej dramatyczną wersję sceny. I kiedy nakręciliśmy wersję z Jen, która nie odzyskała przytomności, wydawało się to niesamowicie dramatyczne. Ale też wydawało się to dość mroczne.

Więc tego dnia, kiedy to kręciliśmy, szybko stwierdziłam: "Wiecie co? Nakręćmy szybko, jak ona otwiera oczy, budzi się i coś mówi". Tak więc to dodaliśmy. I naprawdę się cieszę, że to zrobiliśmy, bo jest to po prostu znacznie bardziej satysfakcjonujące. Zawsze mnie interesuje, żeby zostawić ludziom jakiś element zabawy. Ale nie jestem wielką fanką Schmuck Bait. Lubię doceniać moją publikę. Wiem, że oni wiedzą, że nie zamierzamy zabić Christiny Applegate na koniec 2. sezonu. Mam wrażenie, że to mogło być trochę obraźliwe dla publiczności – mówi.

Już nie żyjesz sezon 3 czy będzie

Choć scenarzyści zastanawiali się nad zabiciem jeszcze kogoś z bohaterów, zrezygnowali z tego, bo w tym momencie wydawało się to już zbyt przewidywalne. Zakończenie tego wypadkiem z udziałem Bena jest o tyle interesujące, że prawdopodobnie ani Jen, ani Judy nie widziały, kto siedział za kółkiem auta, które w nie uderzyło. W 3. sezonie "Już nie żyjesz" może więc dojść do sytuacji, w której Jen i Ben umawiają się ze sobą i oboje mają coś do ukrycia: ona zabiła Steve'a, on po pijaku wjechał w nią autem.

– Dokładnie tak. Nie potrafiliśmy się oprzeć, żeby nie wyrównać pola. Okoliczności musiały się zmienić, jeśli chcieliśmy kiedykolwiek zobaczyć tę dwójkę w tym samym pomieszczeniu. I nie mogliśmy się oprzeć, żeby nie pokazać kolejnej warstwy Bena. Jest miłym facetem, ale nie jest idealny. Każdy dokonuje złych wyborów – mówi Feldman.

Już nie żyjesz – czy będzie 3. sezon serialu?

Showrunnerka wyjaśnia także, że sprawa Steve'a w tym momencie nie jest zamknięta, nawet jeśli det. Perez odpuściła Jen. Nie znamy też dalszych losów związku Judy i Michelle (Natalie Morales), które niby się rozstały, ale za chwilę mają szansę znów się zejść. Twórczyni serialu potwierdza, że ta dwuznaczność i niepewność jest celowa i w 3. sezonie zobaczymy ciąg dalszy. Tylko czy możemy mieć pewność, że 3. sezon "Już nie żyjesz" powstanie?

– Pewność, że będzie, nie jest słowem, którego bym użyła, bo robię to już długo. [śmiech] Szalone rzeczy dzieją się cały czas. Jesteśmy w środku globalnej pandemii. Jestem pełna nadziei w rozsądnych granicach i patrzę z optymizmem w przyszłość. Kocham opowiadać historię Jen i Judy. Trzymam kciuki i wszystko – zapewnia Feldman.

Już nie żyjesz sezon 3 czy będzie

Showrunnerka dodaje, że Netflix nie miał nic przeciwko zakończeniu 2. sezonu cliffhangerem.

– Przedstawiłam im to zakończenie i wydawali się naprawdę zachwyceni. Nigdy nie powiedzieli: "Powinnaś to zakończyć". Idziemy na całość w naszych finałach i mam nadzieję, że dostaniemy następny sezon. Poza tym nie chciałam tego zamykać i dawać im powodu, żeby może zakończyli już serial [śmiech] – kończy Feldman.

A my możemy dodać, że powodów do obaw raczej nie ma, bo "Już nie żyjesz" rządzi na listach top 10 Netfliksa, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w innych krajach. Pytanie brzmi, czy Netflix będzie chciał wyjść poza 3. sezon – i z drugiej strony, jak długo można ciągnąć zabawę w twisty, zanim widzowie poczują się zmęczeni.

2. sezon Już nie żyjesz jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA