"Riverdale" ma w planach znaczący przeskok czasowy. O ile starsi będą bohaterowie serialu w 5. sezonie?

"Riverdale" (Fot. CW)

0

30-letni aktorzy w serialu dla młodzieży to najczęściej problem. No chyba że planujemy duży przeskok czasowy, tak jak "Riverdale" w 5. sezonie. O ile lat do przodu przeskoczy akcja?

"Riverdale" to jeden z amerykańskich seriali mocno poszkodowanych przez pandemię koronawirusa. W 4. sezonie miały być jeszcze trzy odcinki, a w nich m.in. bal maturalny i zakończenie szkoły. Showrunner serialu Roberto Aguirre-Sacasa zdecydował, że zostaną one przeniesione na początek 5. sezonu, bo takich ważnych momentów po prostu nie można pominąć. A co potem?

Riverdale sezon 5 – ile wyniesie przeskok czasowy?

A potem będzie przeskok czasowy, i to znaczący. Jak informuje TVLine, scenarzyści jeszcze nie ustalili, o ile dokładnie lat do przodu przeskoczy akcja, ale przeskok – pierwotnie planowany na koniec 4. sezonu – będzie prawdopodobnie kilkuletni. Czyli zobaczymy Archiego i resztę ekipy nie na studiach, a już po ich ukończeniu, kiedy spotkają się ponownie.

– Rozmawialiśmy i planowaliśmy przeskok czasowy, i oczywiście, zwykle takie przeskoki mają miejsce pomiędzy sezonami, bo to okazja do zrobienia teasera na końcu. (...) To, co zrobimy, to rozpoczęcie tam, gdzie skończyliśmy, przez pierwsze trzy odcinki i potem przeskok czasowy, po tych trzech odcinkach – mówi Roberto Aguirre-Sacasa.

riverdale sezon 5 przeskok czasowy

Showrunner na razie pozostaje tajemniczy, jeśli chodzi o to, co przyniesie przeskok, ale swoją wizją dzieli się Mädchen Amick, serialowa Alice Cooper, matka Betty.

– Nie wiem, co oni zaplanowali, ale wyobrażam sobie, że jest to coś, co spowoduje powrót ich wszystkich do miasta. Jeśli wszyscy rozjeżdżają się do różnych college'ów, myślę, że przeskok czasowy jest zaplanowany, bo coś sprawi, że oni wrócą. Kto wie, co to jest. Ale coś zdecydowanie sprawi, że wszyscy nasi ulubieni bohaterowie wrócą do miasteczka i wezmą udział w nowej ekscytującej przygodzie. Jestem tego pewna – mówi aktorka.

TVLine twierdzi nieoficjalnie, że przeskok czasowy w "Riverdale" może być pięcioletni, właśnie po to, żeby wszyscy mogli w międzyczasie skończyć studia.

Riverdale jest dostępne na Netfliksie