10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Doom Patrol" (Fot. DC Universe)

Data premiery 2. sezonu "Doom Patrol" i 3. sezonu "Search Party". "The Purge" i "Treadstone" skasowane. Twórca "Peaky Blinders" bierze się za "Wielkie nadzieje". A oprócz tego "Czarna lista", "Snowpiercer" i nie tylko.

1. Doom Patrol – data premiery 2. sezonu

2. sezon "Doom Patrol" wystartuje w USA 25 czerwca jednocześnie na HBO Max i DC Universe. Na razie nie wiadomo, czy polskie HBO GO będzie pokazywać serial na bieżąco.

2. Search Party sezon 3 i inne premiery HBO Max

Również 25 czerwca na HBO Max powróci "Search Party" z 3. sezonem. Tego samego dnia premierę będzie mieć "Adventure Time: Distant Lands", czyli powrót kultowej kreskówki. Z kolei 9 lipca wystartuje "Expecting Amy", trzyczęściowy dokument o ciąży komiczki Amy Schumer.

3. The Purge i Treadstone skasowane

Telewizja USA Network skasowała "The Purge" po jednym sezonie i "Treadstone" po dwóch sezonach. Wcześniej skasowane zostało "Dare Me". To efekt nowej strategii stacji, która zakłada odejście od seriali na rzecz programów typu reality i nie tylko.

4. Snowpiercer – polski zwiastun serialu

25 maja na polskiego Netfliksa wjedzie serialowy "Snowpiercer". Zobaczcie zwiastun:

5. Wielkie nadzieje od twórcy Peaky Blinders w BBC

Telewizja BBC zamówiła "Great Expectations, czyli kolejną adaptację Karola Dickensa od Stevena Knighta, twórcy "Peaky Blinders". Serial będzie liczyć 6 odcinków.

6. Sofia Coppola tworzy swój pierwszy serial

Sofia Coppola tworzy dla Apple TV+ serialową adaptację książki "The Custom of the Country" Edith Wharton z 1913 roku. To opowieść o dziewczynie z Midwestu, która próbuje wybić się w Nowym Jorku. Coppola będzie zarówno reżyserką, jak i scenarzystką.

7. Patton Oswalt wraca do Agentów T.A.R.C.Z.Y.

Patton Oswalt powróci w jednym z odcinków finałowej serii "Agentów T.A.R.C.Z.Y.". Zagra kogoś z członków rodziny Koenigów z lat 30. Zdjęcie znajdziecie tutaj.

8. Kroniki wampirów lądują ostatecznie w AMC

Telewizja AMC przejęła seriale "The Vampire Chronicles" i "The Lives of the Mayfair Witches" na podstawie książek Anne Rice. Wcześniej "Kroniki wampirów" miało tworzyć Hulu.

9. Koronawirus pojawi się w serialu 9-1-1

Ekipa "9-1-1" nie zignoruje epidemii koronawirusa. Showrunner Tim Minear mówi, że temat najprawdopodobniej pojawi się w 4. sezonie, choć zastrzega prawo do zmiany zdania.

10. Czarna lista – zwiastun animowanego finału

"Czarna lista" w finale 7. sezonu wykorzysta animację. Zobaczcie zapowiedź:

REKLAMA