Ile lat mają bohaterowie "Wiedźmina" w 1. sezonie? Są znaczne różnice między książkami i serialem

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Połączenie magii i mutacji sprawiło, że Geralt z Rivii nie starzeje się w tempie normalnego śmiertelnika. Ile lat ma w produkcji Netfliksa? I o ile starsza jest serialowa Ciri od książkowej?

Ile lat ma główny bohater "Wiedźmina"? Cóż, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem metryka Geralta z Rivii prezentuje się inaczej, gdy mówimy o książkach Andrzeja Sapkowskiego, serialu Netfliksa i grach komputerowych.

Wiedźmin: Ile lat ma serialowy Geralt?

Lauren S. Hissrich powiedziała, że serialowy wiedźmin, którego sportretował Henry Cavill, "ma prawie 100 lat, kiedy zaczyna się serial", czyli w roku 1210. Finał pierwszego sezonu i spotkanie Geralta z Ciri ma miejsce w 1263 roku. Z kolei z szacunków strony Screen Rant wynika, że rzezi w Blaviken dokonuje nie 100-, a 150-letni wiedźmin.

Oryginalny Geralt z książek Sapkowskiego ma od 50 do 100 lat, w zależności od tego, na jakim etapie jego przygód jesteśmy. W przypadku gry Wiedźmin 3: Dziki gon główny bohater liczy prawie 100 lat. Zatem serialowy Geralt jest najstarszy ze wszystkich swoich wcieleń.

Wiedźmin serial Ciri ile lat

A ile lat mają Ciri (Freya Allen) i Yennefer (Anya Chalotra) w produkcji Netfliksa? Z osi czasu i rozmów z mediami, wiemy, że przyszła czarodziejka ma 11 lat, kiedy zostaje sprzedana Tissai de Vries (MyAnna Buring). Urodziła się w 1186 roku, czyli w momencie bitwy pod Sodden liczy 77 wiosen. Ciri przyszła na świat w 1249 roku i ma 14 lat, kiedy spotyka wiedźmina w 1263 roku.

Dodajmy, że długowieczność Geralta i Yen ma swoją cenę w wysokości niemożności posiadania potomstwa.

Wiedźmin dostępny jest na Netfliksie