10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Supernatural" (Fot. CW)

Stacja CW startuje z nowym sezonem w styczniu. Finałowe odcinki "Supernatural" planowane na jesień. Animowane "One Day at a Time" w czerwcu. A oprócz tego "Percy Jackson", start platformy Peacock i nie tylko.

1. Ramówka CW – seriale wrócą dopiero w styczniu

Telewizja CW przesunęła start sezonu serialowego na styczeń 2021 roku. Jesienią pokazywane będą produkcje na licencji, jak "Swamp Thing", "Opowiedz mi bajkę" czy kanadyjski "Coroner", a także przesunięte seriale z lata: "Pandora" i "The Outpost". W planach na jesień jest również dokończenie emisji finałowego sezonu "Supernatural". Poniżej ramówka stacji od stycznia 2021. "Supergirl", "Legends of Tomorrow", "Dynastia", "In the Dark" i "Roswell w Nowym Meksyku" wrócą jeszcze później. Na midseason jest też planowany start "Kung Fu" i "The Republic of Sarah".

Poniedziałek: 20:00 – All American; 21:00 – Black Lightning
Wtorek: 20:00 – The Flash; 21:00 – Superman & Lois (nowość)
Środa: 20:00 – Riverdale; 21:00 – Nancy Drew
Czwartek: 20:00 – Walker (nowość); 21:00 – Legacies
Niedziela: 20:00 – Batwoman; 21:00 – Charmed

2. Jeszcze dwa odcinki Supernatural do nakręcenia

CW planuje pokazać jesienią siedem ostatnich odcinków "Supernatural", z których pięć jest już nakręconych. Co z pozostałą dwójką? Stacja liczy, że uda się je nakręcić późnym latem albo wczesną jesienią, przy czym w tym momencie trudno mówić o konkretnym planie czy tym bardziej dacie premiery. Pandemia koronawirusa rozłożyła jesienne ramówki wszystkich amerykańskich stacji.

3. Czy będzie 2. sezon Katy Keene?

Wczoraj w CW zakończył się 1. sezon "Katy Keene" i na razie nie ma decyzji w sprawie ewentualnej kontynuacji. Serial nie został skasowany, ale szef CW Mark Pedowitz powiedział, że liczono na wyższą oglądalność. Decyzja co do przyszłości Katy powinna zostać podjęta w czerwcu.

4. Mniejszy crossover seriali z Arrowverse

Jesienią w CW nie będzie tradycyjnego crossovera seriali z Arrowverse. Przesunięto go na 2021 rok i znacznie uszczuplono. Wydarzenie prawdopodobnie będzie dwugodzinne i wezmą w nim udział ekipy "Superman & Lois" oraz "Batwoman", z gościnnymi występami aktorów z innych seriali.

5. Jakie jeszcze piloty może zamówić stacja CW?

Jak powiedział szef CW, w grze jest jeszcze zarówno spin-off "Arrow", jak i prequel "The 100". "The Lost Boys" zostało przesunięte kolejny raz (na sezon 2021/2022), nie wiadomo też na razie, co z "Dark Shadows", bo nie ma jeszcze nakręconego pilota.

6. Inde Navarrette w serialu Superman & Lois

Inde Navarrette ("Trzynaście powodów") pojawi się jako Sarah Cushing, córka Kyle'a Cushinga (Erik Valdez) i Lany Lang-Cushing (Emmanuelle Chriqui) w serialu "Superman & Lois".

7. Animowane One Day at a Time w czerwcu

16 czerwca pokazany zostanie animowany odcinek "One Day at a Time", w którym gościnnie zagrają Lin-Manuel Miranda, Melissa Fumero i Gloria Estefan. Odcinek zatytułowany "The Politics Episode" skupi się na sporze o nadchodzące wybory pomiędzy konserwatywną kuzynką Estrellitą (Fumero) i resztą rodziny. Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy drugą część 4. sezonu, której nie udało się nakręcić przed pandemią.

One Day at a Time animowany odcinek

8. Disney+ zamawia serial Percy Jackson

Percy Jackson pojawi się na małym ekranie w serialu Disney+. Informację ogłosił autor książek Rick Riordan razem ze swoją żoną Becky. Serial skupi się na postaci tytułowego greckiego półboga, syna Posejdona, który ratuje świat przez zbliżającą się wojną bogów. Każdy sezon będzie prawdopodobnie ekranizacją jednej książki.

9. Peacock ogłasza premiery na lipiec

15 lipca wystartuje Peacock, platforma streamingowa NBC. W dniu startu premierę będzie mieć film "Psych 2: Lassie Come Home", serial "Brave New World", a także brytyjskie produkcje na licencji i dokumenty sportowe. Na razie nie wiadomo, co z pozostałymi produkcjami oryginalnymi Peacock, ale prawdopodobnie znaczna część jest niedokończona z powodu pandemii koronawirusa.

10. Queer Eye wraca w czerwcu z 5. sezonem

Netflix podał datę premiery 5. sezonu "Queer Eye": 5 czerwca. Chłopaki zawitają tym razem do Filadelfii, zdjęcia z nowych odcinków znajdziecie tutaj.

Queer Eye sezon 5

REKLAMA