"Sprawa idealna" zakończy 4. sezon wcześniej, niż planowano. Ale za to jest już zamówienie na 5. sezon

"Sprawa idealna" (Fot. CBS All Access)

Dobra i zła wiadomość dla fanów "Sprawy idealnej": 4. sezon, przerwany przez pandemię koronawirusa, zakończy się jeszcze w maju. Ale platforma CBS All Access zamówiła już 5. sezon.

"Sprawa idealna" znajduje się na długiej liście seriali, do których zdjęcia przerwano ze względu na pandemię koronawirusa. I okazuje się, że 4. sezon pozostanie niedokończony i zarazem najkrótszy ze wszystkich.

Sprawa idealna dostała zamówienie na 5. sezon

Platforma CBS All Access ogłosiła, że w tym roku pożegnamy się z serialem już po 7. odcinku, który zostanie wyemitowany 28 maja. Drugiej części sezonu (w planach były jeszcze trzy odcinki) nie będzie. Zamówiony został za to sezon 5, składający się z 10 odcinków.

– To dziwna sprawa, że nie możemy dokończyć 4. sezonu. Zostawiliśmy historię w nawet bardziej absurdalnym miejscu niż zwykle. Bardzo się cieszymy, że CBS All Access chce, aby "Sprawa idealna" wróciła z dodatkowym sezonem i wiemy już, jaką historię planujemy opowiedzieć. To jak poznanie wyników egzaminu maturalnego przed czasem – komentują twórcy serialu Robert i Michelle Kingowie.

Sprawa idealna sezon 5

A dlaczego nie zdecydowano się nakręcić brakujących trzech odcinków 4. sezonu "Sprawy idealnej" w późniejszym terminie? Tłumaczy Julie McNamara, przedstawicielka CBS All Access:

– Choć wszyscy mieliśmy nadzieję, że dostarczymy publiczności 10-odcinkowy 4. sezon, byliśmy zmuszeni, tak jak inni, zmienić plany w związku z pandemią. Choć to skrócony sezon, niesamowita obsada i ekipa, kierowana przez niezrównanych Roberta i Michelle Kingów, stworzyła siedem fenomenalnych odcinków.

Jeszcze przed ogłoszeniem skróconego sezonu Hugh Dancy, serialowy Caleb, udzielił wywiadu serwisowi TV Guide, w którym powiedział, że świetnym pomysłem byłby odcinek "Sprawy idealnej" zrobiony na Zoomie. Może zobaczymy taki w przyszłym roku? Oczywiście przy założeniu, że plany twórców na 5. sezon mają jakiś związek z pandemią.

Finał 4. sezonu Sprawy idealnej 28 maja na HBO GO

REKLAMA