Eva Green na plakacie "The Luminaries" – serialu BBC o miłości, magii i zemście w XIX-wiecznej Nowej Zelandii

"The Luminaries" (Fot. BBC)

BBC pokaże wkrótce kostiumowy miniserial "The Luminaries", w którym powróci do telewizji Eva Green. Spodziewajcie się przygód, morderstwa i historii miłosnej w przepięknej scenerii.

Telewizja BBC One zapowiedziała, że wkrótce premierę będzie mieć 6-odcinkowy miniserial "The Luminaries", adaptacja powieści Eleanor Catton, wydanej w Polsce pod tytułem "Wszystko, co lśni".

The Luminaries – Eva Green na plakacie serialu BBC

Przeniesiemy się do Nowej Zelandii z 1866 roku, by poznać historię wielkiej miłości, morderstwa i zdrady w czasach, gdy ludzie przemierzali cały świat, aby dorobić się fortuny. Ta pełna tajemnic i przygód opowieść dzieje się na dzikim zachodnim wybrzeżu Południowej Wyspy w czasie gorączki złota w latach 60. XIX wieku.

"The Luminaries" skupi się na historii młodej podróżniczki Anny Wetherell (Eve Hewson), która przybywa z Wielkiej Brytanii. Spotkanie z olśniewającym Emerym Stainesem (Himesh Patel) rozbudza między nimi magię, której nie są w stanie wyjaśnić. Nieszczęśliwa para kochanków, nieustannie łączona i rozdzielana przez los, zaczyna się zastanawiać: czy to my budujemy własny los, czy to on kieruje nami?

The Luminaries serial

Na plakacie powyżej para kochanków występuje w towarzystwie właścicielki burdelu Lydii Wells, w którą wciela się Eva Green, ostatnio widziana w telewizji w roli Vanessy Ives z "Penny Dreadful".

W serialu występują także m.in. Marton Csokas ("Kraina bezprawia"), Ewen Leslie ("Top of the Lake: China Girl"), Erik Thomson ("The Code"), Benedict Hardie ("Hacksaw Ridge"), Yoson An ("Dead Lucky") i Richard Te Are. Scenariusz napisała sama Eleanor Catton, a reżyserką jest Claire McCarthy ("Ophelia").

Premiera The Luminaries w 2020 roku w UK

REKLAMA