Czy "Wielka" powróci z 2. sezonem? Elle Fanning o możliwej kontynuacji serialu

"Wielka" (Fot. Hulu)

"Wielka" miała być serialem limitowanym, ale zakończyła się tak, że kontynuacja jest jak najbardziej możliwa. Czy planują ją twórcy i aktorzy? Komentuje Elle Fanning, odtwórczyni głównej roli.

"Wielka", czyli satyryczna opowieść o młodej carycy Katarzynie (Elle Fanning) i jej małżeństwie z carem Piotrem (Nicholas Hoult), to kolejny serialowy hit platformy Hulu. Serial autorstwa Tony'ego McNamary, scenarzysty oscarowej "Faworyty", ma świetne recenzje (w tym także naszą), a po ostatniej scenie pojawiły się pytania o ciąg dalszy.

Wielka – czy będzie 2. sezon serialu o Katarzynie?

Choć "Wielką" często określano w mediach jako produkcję limitowaną, która miała zamknąć się w 10 odcinkach, kontynuacja nie jest wykluczona. Czy powinniśmy w takim razie spodziewać się 2. sezonu?

– Jest taka możliwość, serial jest otwarty na 2. sezon. Nie możemy tego powiedzieć, nie wiemy tego, ale wiem, że Tony zdecydowanie myślał o więcej niż jednym sezonie. On ma więcej historii – mówi Elle Fanning w rozmowie z Entertainment Weekly.

Wielka sezon 2 serial

Aktorka przyznaje, że zakończenie 1. sezonu "Wielkiej" było dla niej pewną niespodzianką.

– Nie sądziłam, że to tak się skończy, bo nie dostałam wcześniej wszystkich scenariuszy. Tony pisał scenariusze, kiedy my kręciliśmy i szliśmy dalej, i myślę, że nikt z nas tak naprawdę nie znał punktu końcowego. Zdecydowanie myślałam, że to będzie coś innego. Więc byłam zaskoczona. Kiedy dostaliśmy ostatni scenariusz, stwierdziłam tylko: "O! OK" – opowiada Fanning.

Jej zdaniem 2. sezon "Wielkiej" byłby kontynuacją losów Katarzyny, ale trudno powiedzieć, czy bezpośrednio po wydarzeniach z finału 1. serii. Ale nie ma też mowy o większym przeskoku czasowej, bo według Fanning większość obsady pozostałaby bez zmian i w tym samym wieku co teraz.

O tym, że "Wielka" może mieć więcej niż jeden sezon, mówiła podczas zimowego TCA Press Tour producentka Marian Macgowan. Według niej serial rozplanowano na sześć sezonów, aż do czasów, kiedy Katarzyna Wielka będzie już starszą kobietą.

Serial Wielka jest dostępny na HBO GO

REKLAMA