Dlaczego Ruby Rose odeszła z "Batwoman"? Wyszły na jaw problemy za kulisami serialu

"Batwoman" (Fot. CW)

W 2. sezonie "Batwoman" nie zobaczymy już Ruby Rose. I jest to nie tyle odejście aktorki z serialu, co rozstanie za obopólną zgodą, po tym jak współpraca coraz bardziej się nie układała.

Informacja o odejściu Ruby Rose z "Batwoman" i ponownym obsadzeniu głównej roli zaskoczyła fanów, bo takie rzeczy właściwie się nie zdarzają. Wymienianie aktorów w serialach to raczej rzadkość, która, jeśli już, dotyczy postaci z drugiego planu. Co się wydarzyło za kulisami serialu DC i CW, że do tego doszło?

Batwoman – dlaczego Ruby Rose odeszła z serialu?

Jeśli podejrzewaliście, że stoi za tym większa historia, to mieliście rację. Jak donosi zawsze dobrze poinformowany serwis TVLine, odejście Ruby Rose nie było tylko i wyłącznie jej decyzją, tak jak aktorka przedstawiła to w mediach społecznościowych. W najlepszym razie było to rozstanie za obopólną zgodą.

– To nie była w stu procentach jej decyzja. To było rozstanie. Ona nie była zadowolona z pracy w serialu, co nie czyniło współpracy z nią przyjemnością. Więc wszyscy zdecydowali, że rozstanie będzie w najlepszym interesie serialu i wszystkich stron. Ona po prostu nie pasowała – mówi anonimowe źródło TVLine.

Według tej osoby, związanej z produkcją "Batwoman", Rose, która wcześniej grała w filmach i pojawiła się mniejszej roli w "Orange Is the New Black", miała problem z długimi godzinami pracy, jakich wymaga główna rola w serialu, i nie zaaklimatyzowała się dobrze w Vancouver, gdzie jest kręcona "Batwoman". Variety z kolei pisze o tarciach na planie serialu, powodowanych jej niezadowoleniem.

Batwoman Ruby Rose odejście

Batwoman – kto zastąpi Ruby Rose w 2. sezonie?

Studio Warner Bros. i stacja CW nie komentują tych doniesień, ale pojawiło się ich oficjalne oświadczenie, w którym dziękują Ruby Rose i piszą, że zastąpi ją inna aktorka ze społeczności LGBTQ.

– Dziękujemy Ruby za jej wkład w sukces 1. sezonu i życzymy jej wszystkiego najlepszego. Studio i stacja są zaangażowane w 2. sezon "Batwoman" i jej przyszłość w dłuższej perspektywie. Wraz z utalentowaną ekipą kreatywną serialu nie możemy się już doczekać nowego kierunku, w tym castingu na nową główną aktorkę i członkinię społeczności LGBTQ, który będzie mieć miejsce w nadchodzących miesiącach – czytamy.

"Batwoman", podobnie jak większość seriali CW, powróci dopiero w styczniu 2021 roku, i to przy założeniu, że wejście na plan zdjęciowy jesienią będzie możliwe. A kto może zastąpić Ruby Rose w tytułowej roli? Stephanie Beatriz z "Brooklyn 9-9" już zgłosiła swoją kandydaturę.

1. sezon Batwoman jest dostępny na HBO GO

REKLAMA