"Alienista" wraca z 2. sezonem, czyli "Aniołem ciemności". Zwiastun i data premiery nowych odcinków

"Alienista" (Fot. TNT)

Tego lata premierę będzie mieć sequel "Alienisty", oparty na książce "Anioł ciemności". Zobaczcie Dakotę Fanning i resztę serialowej ekipy w mrocznym zwiastunie 2. sezonu.

Telewizja TNT ogłosiła, że 26 lipca, po finale "Snowpiercera", będzie mieć miejsce premiera 2. sezonu "Alienisty", z podtytułem "Angel of Darkness".

Alienista: Anioł ciemności – zwiastun 2. sezonu

"Alienista" to mroczny serial kryminalny osadzony w Nowym Jorku z końcówki XIX wieku. Kiedy dochodzi do szeregu morderstw chłopięcych prostytutek, władze przekazują tajne śledztwo w ręce psychologa kryminalnego aka tytułowego alienisty Laszlo Kreizlera (Daniel Brühl) i pracującego w gazecie jako ilustrator Johna Moore'a (Luke Evans). Dołącza do nich Sara Howard (Dakota Fanning), policyjna sekretarka.

W 2. sezonie, opartym na książce "Anioł ciemności" Caleba Carra, bohaterów czeka nowa sprawa. Sara, która otworzyła własną agencję detektywistyczną, angażuje się w poszukiwania Any Linares, porwanej córki hiszpańskiego konsula. Śledztwo, w którym wspomagają ją Laszlo i John, teraz już reporter "New York Timesa", prowadzi ich w kierunku niebezpiecznego i nieuchwytnego mordercy.

Zgodnie z oficjalnym opisem, "The Alienist: Angel of Darkness" rzuci światło na prowokujące problemy epoki – korupcję systemową, nierówność dochodów, pogoń prasy za sensacją i rolę kobiet w społeczeństwie. Czyli kwestie, które są obecne i dyskutowane do dziś.

Oprócz trójki odtwórców głównych ról w obsadzie powrócą Douglas Smith i Matthew Shear jako bracia Marcus i Lucius Isaacsonowie, Robert Ray Wisdom jako Cyrus i Ted Levine jako były komisarz nowojorskiej policji Thomas Byrnes. Do obsady dołączą także znana z serialu "Ty" Melanie Field i debiutantka Rosy McEwen.

W tym momencie nie wiadomo, czy 2. sezon "Alienisty" będzie pokazywany na bieżąco na polskim Netfliksie, tak jak "Snowpiercer", czy będziemy musieli czekać na premierę do zakończenia emisji w USA.

Alienista sezon 2 – premiera 26 lipca w USA

REKLAMA