David Tennant i Michael Sheen znów zagrają razem. Zobaczymy ich w komedii o życiu w czasie lockdownu

"Dobry omen" (Fot. Amazon Prime Video)

Byli już aniołem i demonem, a teraz będą po prostu sobą. David Tennant i Michael Sheen pojawią się razem w serialu BBC "Staged" o dwóch aktorach w czasach przymusowego zamknięcia.

Nie da się produkować seriali w czasach powszechnego lockdownu? A właśnie że się da! Udowodni to za chwilę HBO antologią "W domu", która powstaje w wersji polskiej i hiszpańskiej, a także Netflix serialem "Social Distance" od ekipy "Orange Is the New Black". Teraz do tego grona dołączy brytyjskie BBC.

David Tennant i Michael Sheen w serialu BBC

Jak informuje Radio Times, David Tennant i Michael Sheen, czyli duet z "Dobrego omenu", zagrają razem w komedii "Staged", którą pokaże BBC One. 6-odcinkowy opowie o dwóch znakomitych aktorach scenicznych, którzy idą na przymusowy urlop, kiedy ich nadchodząca produkcja na West Endzie zostaje nagle wstrzymana. Ekipa robi, co może, aby próby trwały także w czasie lockdownu.

Staged serial

Oprócz Tennanta i Sheena w "Staged" zagrają Nina Sosanya ("Obsesja Eve"), Georgia Tennant (żona Davida Tennanta, która występowała w "Doktorze Who"), Lucy Eaton ("Murder Maps") i szwedzka prezenterka Anna Lundberg (prywatnie partnerka Michaela Sheena).

Serial zostanie wyprodukowany zgodnie z zasadami społecznego dystansu, czyli częściowo aktorzy nakręcą sami swoje sceny, a częściowo użyta zostanie któraś z aplikacji do wideokonferencji. BBC obiecuje, że możemy liczyć na humor i absurd, w miarę jak serial będzie pokazywał kolejne wyzwania związane z tworzeniem dramatu w czasach pandemicznych ograniczeń, na scenie i poza nią.

Scenarzystą i pomysłodawcą "Staged" jest Simon Evans, a producentami Phin Glynn, Victor Glynn i Georgia Tennant. Serial zadebiutuje w czerwcu 2020 na BBC One w Wielkiej Brytanii.

REKLAMA