Czy "Ucieczka" wróci z 2. sezonem? O czym będą nowe odcinki? Czy zobaczymy w nich Phoebe Waller-Bridge?

"Ucieczka" (Fot. HBO)

"Ucieczka" raczej nie skończy się na jednym sezonie. Twórcy postawili na cliffhanger, który sprawia, że sezon 2 wydaje się wręcz konieczny. Jakie są plany na ciąg dalszy? Spoilery!

"Ucieczka" zostawiła nas z mieszanymi uczuciami, stawiając w finale na rozwiązanie, po którym nie może nie być ciągu dalszego. Nawet jeśli wielu widzów chętnie by sobie odpuściło śledzenie dalszych losów Ruby (Merritt Wever) i Billy'ego (Domhnall Gleeson), finałowy cliffhanger, w którym ona wybiera rodzinę, a on zostaje sam i w najbliższej perspektywie ma areszt za zabójstwo Fiony (Archie Panjabi), sprawia, że kontynuacja wydaje się konieczna.

Ucieczka – jakie są plany na 2. sezon serialu?

"Ucieczka", którą promowano przed premierą jako produkcję limitowaną, w tym momencie nie ma jeszcze zamówienia na 2. sezon, ale wydaje się, że to tylko formalność. Tak też zdaje się myśleć twórczyni serialu Vicky Jones, która w rozmowie z serwisem Deadline opowiada o dalszych planach. Jak mówi, scenariusz jeszcze nie zaczął powstawać, bo nie ma formalnego zamówienia, ale ona i jej scenarzyści mają "tysiąc pomysłów".

Czy 2. sezon będzie skupiać się znów na Billym i Ruby w roli uciekinierów, tyle że teraz już przed organami ścigania? Czy może zagłębimy się w małżeństwo Ruby i poznamy lepiej postać jej męża (Rich Sommer)?

– Nie mogę za dużo powiedzieć. Jeszcze tego nie wiemy. Ale kiedy ma się takiego aktora jak Rich Sommer, trzeba wycisnąć z tego jak najwięcej. Oczywiście, obsadziliśmy go celowo, ponieważ chcieliśmy opowiedzieć więcej tej historii, ale jednocześnie to się nazywa "Ucieczka", czyli serial musi iść naprzód. Nie możemy w tej historii spokojnie siedzieć – wyjaśnia Vicky Jones.

Ucieczka  sezon 2

Pandemia koronawirusa sprawiła, że twórcy zaczęli się zastanawiać nad różnymi szczegółami – na przykład, czy będzie się dało nakręcić scenę z tłumem ludzi – ale odpowiedź na pytanie, czy koronawirus wpłynie jakoś na fabułę, brzmi: nie. To serial o ucieczce Billy'ego i Ruby w świecie, w którym nie ma tematu pandemii.

Prawdopodobnie też nie będzie w 2. sezonie Laurel (Phoebe Waller-Bridge). Zdaniem Jones ta postać spełniła swoje zadanie. Wpływ Waller-Bridge na serial jako producentki był i pozostanie niewielki, aczkolwiek Jones zapewnia, że chętnie korzysta z jej rad.

Ucieczka jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA