Jak miał zakończyć się 4. sezon "Sprawy idealnej"? Czy w 5. sezonie dowiemy się, o co chodzi z Notatką 618?

"Sprawa idealna" (Fot. CBS)

4. sezon "Sprawy idealnej" zakończył się w wyjątkowo absurdalny sposób, również dlatego, że finał miał być inny. Czy w 5. sezonie rozwiązana zostanie sprawa tajemniczej Notatki 618?

"Sprawa idealna" miała w 4. sezonie o trzy odcinki mniej, niż planowano, bo zdjęcia zostały przerwane przez pandemię koronawirusa. Absurdalne zakończenie z zamrożonym penisem Jeffreya Epsteina, które wcale nie miało być zakończeniem, jednym przypadło do gustu, inni z kolei pytają: a gdzie reszta?

Sprawa idealna – Notatka 618 wróci w 5. sezonie

Robert i Michelle Kingowie, czyli duet showrunnerów serialu, odpowiadają na to pytanie w rozmowie z TVLine. Jak mówią, ich plan jest taki, żeby wybrać niektóre elementy z trzech odcinków, których nie udało się nakręcić, i wpasować je do 5. sezonu "Sprawy idealnej". Jednym z wątków, które powrócą, będzie Notatka 618.

– Wątek Notatki 618 wciąż będzie mieć znaczenie w przyszłym sezonie, choć może przybrać nowe barwy – zwłaszcza jeśli będzie nowy prezydent. Ale jakaś nowa wersja tego wciąż tam będzie, bo myślę, że obecna administracja pokazała, że może wykorzystać systemową nierówność i uczynić ją w pewien sposób celową. Nie ma żadnej odpowiedzialności, ponieważ jest prowadzona tak, jakby to była rodzina przestępcza – mówi Robert King.

Sprawa idealna finał sezon 4

Kolejne kwestie, które na pewno w jakiejś formie powrócą, to zakończenia historii Adriana (Delroy Lindo) i Lukki (Cush Jumbo). Oboje mieli dostać godne pożegnanie, co w czasach pandemii okazało się niemożliwe. W przypadku Adriana dokończony ma zostać wątek jego potencjalnego startu w wyborach z ramienia Demokratów, a także jego związku z Charlotte. Twórcy liczą także na powrót Hugh Dancy'ego, bo mają dalsze plany, jeśli chodzi o Caleba i Liz (Audra McDonald).

Jak miał się skończyć 4. sezon "Sprawy idealnej"? Kingowie oczywiście tego nie zdradzają, z kolei Christine Baranski, serialowa Diane Lockhart, w wywiadzie dla Vulture przyznaje, że tego nie wie. Nie zna też tajemnicy Notatki 618, która zresztą może zmienić się po wyborach. Jak mówi aktorka, to są niepewne czasy – także dla "Sprawy idealnej".

Sprawa idealna jest dostępna na HBO GO

REKLAMA