Kolejna osoba z głównej obsady opuszcza "Sprawę idealną". W 5. sezonie serial czekają bardzo duże zmiany

"Sprawa idealna" (Fot. CBS All Access)

"Sprawa idealna" przyzwyczaiła nas do zmian w obsadzie, ale tym razem chodzi o kolejną z głównych postaci. W 5. sezonie serial nie będzie już przypominał swojej pierwotnej wersji.

"Sprawa idealna" zakończyła się absurdalnym finałem, który tak naprawdę finałem nie był, i w 5. sezonie twórcy staną przed kilkoma problemami. Po pierwsze, będą musieli wrócić do niedokończonych wątków z 4. serii, w tym słynnej Notatki 618. Po drugie, przyjdzie im zmierzyć się z kolejnym odejściem z obsady.

Sprawa idealna – Cush Jumbo odchodzi po 4. sezonie

TVLine donosi, że serial opuszcza Cush Jumbo, grająca od pierwszego odcinka prawniczkę Luccę Quinn, która przeszła do spin-offu z "Żony idealnej" wraz z Diane Lockhart (Christine Baranski). Pandemia koronawirusa sprawiła, że twórcy serialu Robert i Michelle King nie byli w stanie odpowiednio zamknąć wątku tej bohaterki. Ale trwają już prace nad planem B.

– Spędziłam czas w najbardziej niesamowity sposób, pracując przez ostatnich pięć lat z Robertem, Michelle i ekipami "Żony idealnej" i "Sprawy idealnej". Będę bardzo tęsknić za nimi wszystkimi, ale cieszę się na myśl o odkrywaniu nowych rzeczy. Ponieważ pandemia zmusiła nas do zamknięcia wcześniej produkcji, nie byliśmy w stanie w pełni zakończyć wątku Lukki i mam nadzieję, że harmonogramy pozwolą mi wrócić w przyszłym sezonie, aby to zrobić – powiedziała Cush Jumbo.

Serial Sprawa idealna Cush Jumbo odejście

Swoje oświadczenie wydali także Robert i Michelle Kingowie.

– Kochaliśmy każdy moment pracy z Cush przez ostatnich pięć lat i wszyscy w świecie "Sprawy idealnej" będą strasznie za nią tęsknić. Biorąc pod uwagę wymuszone przez pandemię przedwczesne zakończenie 4. sezonu, mamy nadzieję, że Cush będzie w stanie wrócić, kiedy zaczniemy kręcić 5. sezon, po to by dać Lucce odpowiednie pożegnanie – napisali.

Cush Jumbo nie jest jedyną osobą, która opuszcza "Sprawę idealną" po 4. sezonie. Trzy miesiące temu swoje odejście ogłosił Delroy Lindo (serialowy Adrian Boseman), który ma przejść do "Harlem's Kitchen", nowego serialu ABC. Kingowie mają nadzieję, że on również pojawi się na planie na początku 5. sezonu, po to by jego bohater dostał sensowne zakończenie.

"Sprawa idealna" ma długą tradycję odejść. Z kobiecego tria Christine Baranski, Rose Leslie i Cush Jumbo, które miało być podporą serialu, zostanie tylko ta pierwsza. Serial stracił po drodze także Justina Barthę grającego ojca dziecka Lukki i Ericę Tazel, która w 1. sezonie wcielała się jedną z właścicielek kancelarii.

Sprawa idealna jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA