21 seriali, które nie wrócą tego lata z powodu pandemii

"Pose" (Fot. FX)

Pandemia koronawirusa spowodowała pustki w ramówkach, które za chwilę zaczną być odczuwalne. Wśród seriali, które nie wrócą tego lata, są "Pose", "Euforia", "Sukcesja", "GLOW" czy "Snowfall".

Jeśli do tej pory nie dostrzegaliście serialowych braków spowodowanych pandemią koronawirusa, wiedzcie, że lawina dopiero rusza. Serwis TVLine opublikował listę 44 seriali i programów typu reality, które "gdzieś znikły".

Część tej listy to produkcje zakończone lub skasowane, jak "The Affair", "Suits" albo "Jett", który nie może znaleźć nowej stacji, po tym jak Cinemax ogłosił, że całkiem kończy z serialami. Wśród "zaginionych" seriali umieszczono także "The Boys", o którego 2. sezonie wiemy, że na pewno będzie mieć premierę w tym roku.

Ale nawet jeśli odejmiemy takie przypadki, wciąż mamy dwudziestkę seriali, która ucierpiała z powodu lockdownu. "Animal Kingdom", "Younger", "Pose", "Sukcesja" czy "Euforia" nie wrócą tego lata. Zdjęcia do "Stranger Things" opóźnią się do tego stopnia, że premiera pewnie odbędzie się dopiero za rok. "Opowieść podręcznej" również nie ma szans na powrót w tym roku. Itp., itd.

Opowieść podręcznej sezon 4 kiedy premiera

Te seriale nie wrócą latem 2020 z powodu pandemii

Animal Kingdom – ekipa była w połowie zdjęć do 5. sezonu, kiedy zaczął się lockdown.

Blood & Treasure – zdjęcia do 2. sezonu ruszyły w październiku 2019 roku, ale najwyraźniej nie udało się ich zakończyć przed wybuchem pandemii.

Miasto na wzgórzu – zdjęcia do 2. sezonu serialu stacji Showtime z Kevinem Baconem zdążyły wystartować, ale zostały przerwane.

Pazury – dotychczasowe trzy sezony były emitowane między czerwcem a sierpniem, w tym roku niestety to się zmieni. 4. sezonu nie zobaczymy tego lata.

Euforia – prace nad 2. sezonem przerwane zostały na etapie ostatniego czytania scenariusza. Zdjęcia miały się właśnie rozpocząć, kiedy zaczęto wszystko zamykać.

Euforia sezon 2 kiedy premiera

Fear the Walking Dead – pandemia koronawirusa wybuchła, kiedy ekipa kręciła już 6. sezon. W tym momencie nie wiadomo, kiedy możemy liczyć na premierę.

GLOW – produkcja finałowego sezonu ruszyła w połowie lutego i została przerwana po kilku tygodniach.

Good Trouble – sezon 2 był emitowany latem, a na 3. sezon poczekamy do 2021 roku.

Grown-ish – sezon 3B również miał pojawić się latem i również został przełożony na 2021 rok z powodu przerwy w produkcji spowodowanej pandemią.

Opowieść podręcznej – dwa poprzednie sezony były pokazywane latem, ale sezon 4 od początku był szykowany na jesień 2020 roku. Przy czym ekipa i tak się nie wyrobi, bo zdjęcia musiały zostać przerwane. Podręczna wróci na nasze ekrany prawdopodobnie dopiero w 2021 roku.

The Outpost – letni serial CW ma nakręcony 3. sezon, ale emisję przesunięto na jesień. Wszystko dlatego, że stacja miała problem z wypełnieniem jesiennej ramówki.

Pennyworth – prequel Batmana skupiający się na młodości jego przyszłego lokaja również ucierpiał z powodu pandemii. Zdjęcia do 2. sezonu zostały przerwane, jest wciąż szansa na premierę późną jesienią.

Perpetual Grace, LTD – serial ma wrócić z kilkoma odcinkami, które zamkną całą historię, ale nie w tym roku. W tym momencie wszystko jest jeszcze na etapie pisania scenariuszy.

Perpetual Grace, LTD sezon 2 kiedy premiera

Pose – Ryan Murphy zwykle działa jak w zegarku, ale 3. sezonu "Pose" nie będzie tego lata. Zdjęcia zostały przerwane z powodu pandemii.

Queen of the South – w tym przypadku również zdjęcia (do 5. sezonu) już trwały, kiedy zaczął się lockdown.

Queen Sugar – identyczna sytuacja: lockdown przerwał produkcję 5. sezonu.

Snowfall – kolejny serial, który nie wróci tego lata z powodu pandemii. Produkcja 4. sezonu została przełożona.

Sukcesja – 3. sezon prawdopodobnie i tak miałby premierę dopiero jesienią, ale czeka nas jeszcze dłuższa przerwa. Kiedy wybuchła pandemia, nowe odcinki były dopiero w fazie przedprodukcji.

Sukcesja sezon 3 kiedy premiera

Stranger Things – dwa z trzech dotychczasowych sezonów miały premierę latem, ale 4. sezon i tak mieliśmy zobaczyć później niż zwykle (prawdopodobnie na początku 2021 roku). Pandemia sprawi, że ta przerwa dodatkowo się wydłuży, bo zdjęcia ledwie zdążyły ruszyć, kiedy zaczęto wszystko zamykać. Możliwą datą premiery jest lato, ale 2021 roku.

Wynonna Earp – serial ostatnio widziany we wrześniu 2018 roku prawdopodobnie wróci w tym roku z 4. sezonem. Trudno jednak powiedzieć, czy możemy liczyć na premierę latem, czy dopiero jesienią.

Younger – serial ma zamówienie na 7. sezon, ale produkcja nie zdążyła wystartować przed pandemią.

REKLAMA