"Kraina Lovecrafta" wygląda jak nasz nowy ulubiony serial. Horror, rasizm i niesamowity klimat w zwiastunie

"Kraina Lovecrafta" (Fot. HBO)

0

Podróż przez Amerykę lat 50., wypełniona koszmarami nadprzyrodzonymi i takimi, które potrafią zgotować tylko ludzie. Zobaczcie, jak prezentuje się "Kraina Lovecrafta" HBO w trailerze.

Płonące krzyże, rasistowscy gliniarze, a do tego koszmary nie z tego świata i powracające pytanie, czym właściwie jest rzeczywistość. "Kraina Lovecrafta" wygląda jak bardzo nietypowa odyseja i zarazem wydaje się mieć wszystko, czego oczekujemy od seriali emitowanych latem.

Kraina Lovecrafta – zwiastun serialu HBO

W serialu HBO, opartym na książce Matta Ruffa z 2016 roku, zobaczymy historię Atticusa Freemana (Jonathan Majors, "The Last Black Man in San Francisco"), jego przyjaciółki Letitii (Jurnee Smollett-Bell, "Friday Night Lights") i wujka George'a (Courtney B. Vance, "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona), którzy podróżują przez rasistowską Amerykę Jima Crowa z lat 50. w poszukiwaniu jego zaginionego ojca (Michael K. Williams, "The Wire").

Wyprawa zamienia się w walkę o przetrwanie w starciu z rasistowskim terrorem białej Ameryki i przerażającymi potworami wprost z kart powieści Lovecrafta.

Showrunnerką serialu jest Misha Green ("Underground", "Synowie Anarchii"), w gronie producentów znajdują się także J.J. Abrams ("Lost") i Jordan Peele ("Uciekaj!").

Premiera Krainy Lovecrafta w sierpniu w HBO