Kiedy dowiemy się całej prawdy o żonie gen. Nairda z "Sił Kosmicznych"? Twórca serialu mówi, ile poczekamy

"Siły Kosmiczne" (Fot. Netflix)

0

Jedną z kwestii, które nurtują fanów "Sił Kosmicznych", jest wątek postaci Lisy Kudrow. Kiedy dowiemy się więcej na jej temat? Uwaga na spoilery z całego 1. sezonu!

"Siły Kosmiczne" to w tym momencie jeden z najpopularniejszych tytułów na Netfliksie i nie ma znaczenia fakt, że większość recenzentów – w tym także nasz – jest na nie. Serial zdobył już grono fanów, których zastanawia zwłaszcza wątek Maggie (Lisa Kudrow), żony gen. Marka Nairda (Steve Carell), dowódcy tytułowej formacji amerykańskiej armii.

Siły Kosmiczne – czemu Maggie jest w więzieniu?

Szanowną małżonkę najpierw spotykamy w oficjalnej sytuacji u boku generała, kiedy ten dostaje awans i zostaje szefem Sił Kosmicznych. Rok później, kiedy w ukrytej przed światem bazie w Kolorado trwają przygotowania do ostatecznego podboju kosmosu przez Amerykanów, Maggie już nie stoi u boku męża. Okazuje się, że żona dowódcy jest w więzieniu, a Mark ma na głowie nie tylko kosmos, ale i nastoletnią córkę, którą teraz musi wychowywać sam.

Wszystko wychodzi na jaw już w pierwszym odcinku i wydawałoby się, że na przestrzeni kolejnych dziewięciu odcinków dowiemy się, dlaczego Maggie wylądowała za kratkami na długie lata (dokładniej rzecz biorąc, na 40 lat). Serial nie ujawnia jednak tej tajemnicy w 1. sezonie. Wiemy tylko, że i mąż, i córka wciąż są po jej stronie, co może wykluczać niektóre rodzaje zbrodni. Na razie możemy tylko spekulować, co zrobiła Maggie, a kiedy dowiemy się całej prawdy?

Siły Kosmiczne żona gen. Nairda

Greg Daniels ("The Office"), który współtworzył serial wraz ze Steve'em Carellem, potwierdził w rozmowie z serwisem Collider, że jest powód, dla którego tajemnica pobytu Maggie za kratkami zostanie ujawniona później. Później, czyli kiedy?

– Myślę, że dowiemy się tego przed końcem serialu, ale nie w 1. sezonie – powiedział showrunner.

Daniels dodał, że i jego, i Carella bawił pomysł, żeby przez dłuższy czas nie ujawniać, co zrobiła Maggie, tylko podrzucać malutkie wskazówki. Poza tym chcieli namieszać w życiu gen. Nairda, bo żony wojskowych w normalnych okolicznościach odgrywają ważną rolę, wspierając mężów, doradzając im i organizując życie rodzinne w bazie. Naird nie dość że tego wsparcia nie ma, to jeszcze ma dodatkowe kłopoty wynikające z pobytu żony w więzieniu.

– Wydaje się, że to świetny sposób, żeby on był pod jeszcze większą presją, i jednocześnie postawienie jej w zabawnej sytuacji. Ona była idealną żoną w stylu Marthy Stewart i skończyła, krocząc ścieżką Marthy Stewart bardziej, niż myślała – wyjaśnił Daniels.

Na pewno pytanie o to, co zrobiła Maggie, nie pozostanie bez odpowiedzi, choć może się okazać, że będziemy czekać na odpowiedź latami. Warto też pamiętać, że w tym momencie "Siły Kosmiczne" nie mają jeszcze zamówienia na 2. sezon. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że serial od tygodnia non stop znajduje się w top 10 najpopularniejszych tytułów na Netfliksie, możemy być spokojni o jego przyszłość.

Siły Kosmiczne są dostępne na Netfliksie