5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Riverdale" (Fot. CW)

Twórca "Riverdale" przyznaje rację Vanessie Morgan. Amber Riley z "Glee" o aferze z Leą Michele. Canal+ uruchamia wypożyczalnię filmów online. A oprócz tego nagrody BAFTA i nie tylko.

1. Twórca Riverdale odpowiada Vanessie Morgan

Roberto Aguirre-Sacasa, twórca "Riverdale", przyznał rację Vanessie Morgan, która skarżyła się, że serial faworyzuje białą część obsady. Showrunner złożył przeprosiny, a także obiecał, że w przyszłości ona i jej postać, a także inni aktorzy i bohaterowie zróżnicowani etnicznie będą lepiej traktowani w serialu. Ameryka jest w trakcie wielkich zmian i, jak deklaruje Aguirre-Sacasa, "Riverdale" chce być ich częścią.

2. Amber Riley z Glee o aferze z Leą Michele

Amber Riley, serialowa Mercedes z "Glee", powiedziała, że g**no ją obchodzi sprawa z Leą Michele, życzy jej wszystkiego najlepszego i ma nadzieję, że jej dawna koleżanka w międzyczasie dorosła. A tymczasem powinniśmy zająć się tym, co naprawdę ważne: ludzie umierają na ulicy, mordowani przez policję.

3. Gala Peabody Awards została odwołana

Gala rozdania Peabody Awards nie odbędzie się. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w przyszłym tygodniu.

4. Nagrody BAFTA – kogo zabrakło w tym roku?

Wczoraj zostały ogłoszone nominacje do nagród BAFTA. Na liście jest m.in. "Czarnobyl", "Fleabag" i "The Crown", a co z nieobecnymi? Wylicza ich Radio Times: "Line of Duty", "Peaky Blinders", "Mroczne materie", "Dobry omen", Andrew Scott i jego rola księdza we "Fleabag".

5. Canal+ uruchamia wypożyczalnię filmów online

Canal+ wystartował z usługą Premiery Canal+, w ramach której można wypożyczyć film. Ceny wahają się od 4,90 zł do 24,90 zł.

REKLAMA