6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Mała Brytania" (Fot. BBC)

Netflix i BBC usuwają "Małą Brytanię" z powodu rasistowskiego wątku. Vanessa Morgan kandydatką do roli Batwoman. "Absentia" wraca w lipcu z 3. sezonem. A oprócz tego "Doktor Who" i nie tylko.

1. Netflix usuwa Małą Brytanię, powodem blackface

"Mała Brytania" wraz ze swoim następcą "Come Fly with Me" została usunięta z zasobów Netfliksa, a także serwisów BBC iPlayer i BritBox. Jako powód podano użycie blackface – stereotypowego, rasistowskiego przedstawienia czarnoskórej osoby przez białego aktora. Chodzi o postać Desiree DeVere, graną przez Davida Walliamsa. BBC wyjaśniło w oficjalnym komunikacie, że czasy się zmieniły, odkąd "Mała Brytania" debiutowała na antenie stacji. W Polsce tymczasem serial wciąż można oglądać na HBO GO.

2. HBO Max usunęło Przeminęło z wiatrem

Ten sam los co "Małą Brytanię" na Netfliksie spotkał "Przeminęło z wiatrem" na HBO Max. Kultowy film ma powrócić na platformę, ale opatrzony wyjaśnieniem kontekstu historycznego.

3. Vanessa Morgan kandydatką do roli Batwoman

Według nieoficjalnych informacji serwisu The Cinema Spot Vanessa Morgan z "Riverdale" jest najpoważniejszą kandydatką do zagrania Ryan Wilder, nowej głównej bohaterki "Batwoman".

4. Absentia – data premiery 3. sezonu w AXN

7 lipca o godz. 22:00 na antenie AXN premierę będzie mieć 3. sezon serialu "Absentia". Zobaczcie teaser:

5. Doktor Who – świąteczny odcinek już nakręcony

Pandemia koronawirusa nie będzie mieć wpływu na "Doktora Who". Świąteczny odcinek serialu "Revolution of the Daleks" już jest nakręcony.

6. Psych 2: Lassie Come Home – fragment filmu

Ekipa "Psych" powróci tego lata w filmie "Psych 2: Lassie Come Home", w którym gościnnie zagrają m.in. Joel McHale i Sarah Chalke. Zobaczcie fragment:

REKLAMA