"W głębi lasu" będzie jak polskie "Stranger Things"? Aktorzy opowiadają o adaptacji książki Harlana Cobena

"W głębi lasu" (Fot. Netflix)

0

Już za chwilę na Netfliksie zadebiutuje "W głębi lasu", polska adaptacja powieści Harlana Cobena. Odtwórcy głównych ról i sam autor książki mówią, z czym kojarzy im się serial.

W piątek premiera "W głębi lasu", drugiego polskiego serialu Netfliksa, który już na papierze ma większą szansę na sukces niż "1983". Wszystko dlatego, że to adaptacja popularnej książki Harlana Cobena, przeniesiona do polskich realiów.

Aktorzy: W głębi lasu jak polskie Stranger Things

Czego możemy spodziewać się po serialu? Na ten temat wypowiedziała się czwórka odtwórców głównych ról, a także sam Coben, który polską produkcję już obejrzał. Według Grzegorza Damięckiego, który w serialu gra prokuratora Pawła Kopińskiego, "W głębi lasu" trochę przypomina w sekwencjach współczesnych filmy Sorrentino, a trochę skandynawskie seriale. Agnieszka Grochowska, serialowa Laura Goldsztajn, mówi, że jej kojarzy się z "The End ot the F***ing World".

Hubert Miłkowski, czyli młody Paweł, twierdzi, że serial jest jak wszystkie filmy Wojtka Smarzowskiego poza "Różą". Jego drugie skojarzenie to "Twin Peaks". Z kolei Wiktoria Filus, młodsza wersja Laury, mówi, że dla niej to polskie "Stranger Things", bo jest zagadka, mroczny klimat i podobne relacje między nastoletnimi bohaterami.

Harlan Coben dodaje, że produkcja jest nostalgiczna, zabiera nas do czasów dzieciństwa i przypomina o naszej pierwszej miłości. A do tego jeszcze pod koniec nas zaskoczy i doprowadzi do łez ze wzruszenia.

Akcja "W głębi lasu" rozpoczyna się w 1994 roku na wakacyjnym obozie. Cztery osoby wchodzą do lasu, ale nigdy z niego nie wracają. Policji udaje się odnaleźć zwłoki dwójki z nich. Paweł Kopiński (Damięcki), dziś warszawski prokurator, mimo upływu lat, nigdy nie otrząsnął się po stracie ukochanej siostry. Niespodziewane trafia na nowy ślad, który zdaje się być powiązany ze zniknięciem dziewczyny. Co naprawdę wydarzyło się w lesie 25 lat temu?

W serialu Netfliksa zobaczymy historię rozgrywającą się na dwóch płaszczyznach czasowych. Agnieszka Grochowska zagra Laurę Goldsztajn, wykładowczynię uniwersytecką, która towarzyszyła Pawłowi w noc zaginięcia jego siostry. Wątek jej i prokuratora Kopińskiego dzieje się we współczesnej Polsce. Ich młodsze wersje z 1994 roku mają twarze Wiktorii Filus i Huberta Miłkowskiego.

Reżyserami "W głębi lasu" są Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem") i Bartosz Konopka ("Królik po berlińsku"), a scenarzystami Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial liczy 6 odcinków.

Premiera W głębi lasu 12 czerwca na Netfliksie