BBC pokazało zwiastun "The Luminaries". To nowy serial kostiumowy z Evą Green i Nową Zelandią w tle

"The Luminaries" (Fot. BBC One)

W czerwcu na Wyspach wystartuje serialowa adaptacja "The Luminaries" od BBC. Zobaczcie, jak prezentuje się Eva Green i dwójka młodych kochanków na tle nowozelandzkich krajobrazów.

Na BBC zawsze można liczyć, jeśli chodzi o pięknie nakręcone seriale kostiumowe. Tego lata brytyjska publiczność (i miejmy nadzieję, że my też, choć o polskiej premierze na razie nic nie słychać) będzie oglądać 6-odcinkową produkcję "The Luminaries", adaptację książki Eleanor Catton, u nas znanej jako "Wszystko, co lśni".

The Luminaries – zwiastun serialu BBC z Evą Green

Przeniesiemy się do Nowej Zelandii z 1866 roku, by poznać historię wielkiej miłości, morderstwa i zdrady w czasach, gdy ludzie przemierzali cały świat, aby dorobić się fortuny. Ta pełna tajemnic i przygód opowieść dzieje się na dzikim zachodnim wybrzeżu Południowej Wyspy w czasie gorączki złota w latach 60. XIX wieku.

"The Luminaries" skupi się na historii młodej podróżniczki Anny Wetherell (Eve Hewson), która przybywa z Wielkiej Brytanii. Spotkanie z olśniewającym Emerym Stainesem (Himesh Patel) rozbudza między nimi magię, której nie są w stanie wyjaśnić. Nieszczęśliwa para kochanków, nieustannie łączona i rozdzielana przez los, zaczyna się zastanawiać: czy to my budujemy własny los, czy to on kieruje nami?

Eva Green ("Penny Dreadful") wcieli się w postać właścicielki burdelu Lydii Wells. W serialu występują także Marton Csokas ("Kraina bezprawia"), Ewen Leslie ("Top of the Lake: China Girl"), Erik Thomson ("The Code"), Benedict Hardie ("Hacksaw Ridge"), Yoson An ("Dead Lucky") i Richard Te Are.

Scenariusz napisała sama Eleanor Catton, a reżyserką jest Claire McCarthy ("Ophelia").

Premiera The Luminaries 21 czerwca w UK

REKLAMA