10 aktorów, którzy grali po kilka ról w jednym serialu

Fot. HBO/BBC America

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Jutro kończy się miniserial "To wiem na pewno" z fenomenalną podwójną rolą Marka Ruffalo. Z tej okazji postanowiliśmy docenić aktorów, którzy grali dwie lub więcej postaci w jednym serialu.

Mark Ruffalo, To wiem na pewno

seriale aktorzy podwójne role

"To wiem na pewno" (Fot. HBO)

Czy Dominick i Thomas Birdseyowie z "To wiem na pewno" są najmocniej doświadczonym przez los duetem bliźniaków na małym ekranie? Biorąc pod uwagę, że jeden cierpi na schizofrenię paranoidalną, a życie drugiego to opieka nad bratem przeplatana szeregiem osobistych traum, z pewnością byliby w czołówce tego specyficznego wyścigu. Sam tragizm postaci to jednak nie wszystko, potrzeba jeszcze było aktora, który udźwignie to i warsztatowo, i emocjonalnie.

Czy Mark Ruffalo dał radę? Powiedzieć po prostu, że tak, byłoby chyba zbyt małym docenieniem jego kunsztu. Zwłaszcza że zadanie miał z kategorii arcytrudnych, musząc wcielić się w postaci różne zarówno pod względem psychologicznym, jak i fizycznym, w dodatku w serialu, który nie bez powodu określa się mianem misery porn. To musiało być wyczerpujące i może właśnie dlatego efekt jest bez mała rewelacyjny.

A najlepsze, że Ruffalo wcale w swoim popisie szczególnie nie szarżuje, odnajdując klucz do pary bohaterów w umiarze i nie pozwalając, by w którymkolwiek momencie jego kreacja zamieniła się w groteskę. Dzięki temu dostaliśmy nie tylko aktorstwo pierwszej klasy, ale też fascynujący portret skomplikowanej braterskiej relacji, przechodzącej przez różne stany: od miłości i poświęcenia, do zrozumiałej wściekłości. Wątpliwe, by jakakolwiek para aktorów była w stanie osiągnąć tu podobny efekt, co Ruffalo w pojedynkę. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA