7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Piraci z Karaibów"

Keira Knightley w miniserialu "The Other Typist". Ben Whishaw w serialu "This Is Going To Hurt". Twórcy "Małej Brytanii" przepraszają za blackface. A oprócz tego "Virgin River", "One Day at a Time" i nie tylko.

1. Keira Knightley w miniserialu The Other Typist

Keira Knightley zagra swoją pierwszą większą rolę w telewizji. Zobaczymy ją w serialu limitowanym "The Other Typist", który tworzy Ilene Chaiken ("Słowo na L", "Imperium") dla platformy Hulu. Oparty na książce Suzanne Rindell serial to "psychoseksualny thriller", osadzony w Nowym Jorku z czasów prohibicji. Główną bohaterką będzie policyjna stenotypistka, która zostaje wciągnięta w mroczny i atrakcyjny świat swojej nowej znajomej z pracy (Knightley). Kiedy jednak zostaje popełnione przestępstwo, nie wiadomo, która z kobiet jest bardziej zdradziecka.

2. Ben Whishaw w serialu This Is Going To Hurt

Ben Whishaw ("Skandal w angielskim stylu") zagra główną rolę w serialu BBC Two i AMC "This Is Going To Hurt", opartym na wspomnieniach brytyjskiego komika i pisarza Adama Kaya z czasów, kiedy pracował w szpitalu jako ginekolog. Kay jest twórcą i showrunnerem serialu, z kolei główna reżyserka to Lucy Forbes ("The End of the F***ing World").

3. Mała Brytania – twórcy przepraszają za blackface

"Mała Brytania" została usunięta z Netfliksa i iPlayera BBC z powodu blackface, używanej przez twórców do przedstawienia czarnoskórej postaci. David Walliams i Matt Lucas przeprosili i powiedzieli, że żałują, iż kiedyś grali postacie o innym pochodzeniu etnicznym.

4. Rita Moreno i Gloria Estefan zaśpiewają w duecie

Rita Moreno i Gloria Estefan zaśpiewają parodię "Mi Tierra" w animowanym odcinku "One Day at a Time", który jutro pokaże Pop TV.

5. Dakota Johnson w serialu Rodeo Queen

Dakota Johnson zagra główną rolę w serialowym mockumencie "Rodeo Queen", który tworzy Amazon Studios. Serial opowie o grupce kobiet walczących o tytuł królowej rodeo. Showrunnerką jest Christy Hall ("To nie jest OK"), reżyseruje z kolei Carrie Brownstein ("Portlandia").

6. Ben Hollingsworth z awansem w Virgin River

Ben Hollingsworth, czyli serialowy Dan Brady, został awansowany do stałej obsady "Virgin River" w 2. sezonie.

7. Pora na przygodę! – fragment kontynuacji

"Pora na przygodę" powraca 25 czerwca na HBO Max z jednym z czterech zapowiedzianych odcinków specjalnych. Zobaczcie pierwsze cztery minuty "Adventure Time: Distant Lands".

REKLAMA