Czy będzie 2. sezon "W głębi lasu"? Harlan Coben mówi, jakie są na to szanse

"W głębi lasu" (Fot. Netflix)

0

"W głębi lasu" zdobywa publikę na całym świecie i pojawiają się pytania o ciąg dalszy. Czy serial Netfliksa ma szansę na 2. sezon? Na to pytanie odpowiada Harlan Coben, autor książki.

Po latach prób i błędów Polacy doczekali się serialu, który podoba się na całym świecie. "W głębi lasu" na podstawie popularnej książki Harlana Cobena wylądowało na netfliksowych listach top 10 w różnych krajach, zdobyło też sporo pozytywnych opinii recenzentów. Co dalej i czy będzie w ogóle jakieś "dalej"?

W głębi lasu sezon 2 – co na to Harlan Coben?

Teoretycznie 2. sezon "W głębi lasu" jest możliwy. Miniseriale czasem przeradzają się w dłuższe projekty (np. "Wielkie kłamstewka"), a kontynuacje, po tym jak skończył się materiał źródłowy, też już się zdarzały ("Trzynaście powodów", "Opowieść podręcznej", "Pozostawieni" itd.). W finale sześcioodcinkowej produkcji nie zabrakło też otwartych furtek i niedokończonych wątków. To wszystko mogłoby przemawiać na korzyść 2. sezonu.

w głębi lasu sezon 2 harlan coben

Problem w tym, że inaczej to widzi Harlan Coben. Amerykański mistrz kryminału w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" wypowiedział się na ten temat dość kategorycznie:

– Tworzę historie zamknięte. Tak było przy "Safe", "Link Not Found" i tak jest z "W głębi lasu". Te opowieści mają zakończenie i nie byłoby to fair w stosunku do widzów, gdybyśmy doszli do ostatniego odcinka i nie wiedzieli, co się wydarzyło. Ja tego bardzo nie lubię i staram się tego nie robić. Zamiast coś kontynuować, wolę usiąść i nakręcić coś zupełnie innego, z innymi reżyserami, ekipą, aktorami. Jakąś inną oryginalną historię bez podczepiania się pod starą.

To bardzo stanowcze "nie", a historia dotychczasowych netfliksowych produkcji na podstawie Cobena pokazuje, że pisarz zdania raczej nie zmieni. Zarówno "Safe", jak i "The Stranger" to miniserie, które nie doczekały się kontynuacji. "W głębi lasu" prawdopodobnie nie będzie wyjątkiem od reguły.

W głębi lasu jest dostępne na Netfliksie