"Jestem Laura i chciałabym wyjechać, najlepiej daleko". Bohaterowie "W głębi lasu" opowiadają widzom o sobie

"W głębi lasu" (Fot. Netflix)

0

A co gdyby postacie z serialu "W głębi lasu" mogły nam się zwierzyć bezpośrednio do kamery? Nowy materiał Netfliksa przedstawia Pawła i Laurę w nietypowy, zwłaszcza jak na kryminał, sposób.

"W głębi lasu" to klasyczny thriller z elementami innych gatunków, jak kryminał, dramat młodzieżowy czy też dramat rodzinny. Nikt w serialu nie udaje Franka Underwooda ani Fleabag i czwartej ściany nie łamie. Ale to nie znaczy, że nie mogą.

W głębi lasu – Paweł i Laura opowiadają o sobie

Netflix wypuścił wideo, w którym Laura (Wiktoria Filus) i Paweł (Hubert Miłkowski) w wersji obozowej, z lat 90., przedstawiają się widzom, zwracając się bezpośrednio do kamery. Ona zwierza nam się, że chciałaby wyjechać gdzieś daleko i się odnaleźć. Opowiada też o swojej pasji, czyli fotografii, i o tym, jak zakochała się w Pawle.

"Laura to na pewno pierwsza osoba, która tak na mnie patrzy" – mówi z kolei Paweł, który mówi również o swojej pierwszej pracy, opiekuna na obozie, i wyraża nadzieję, że nikomu nic się nie stanie. A potem wszystko się zmienia.

W głębi lasu – opis polskiego serialu Netfliksa

Akcja "W głębi lasu" rozpoczyna się w 1994 roku na wakacyjnym obozie. Cztery osoby wchodzą do lasu, ale nigdy z niego nie wracają. Policji udaje się odnaleźć zwłoki dwójki z nich. Paweł Kopiński (Grzegorz Damięcki), dziś warszawski prokurator, mimo upływu lat, nigdy nie otrząsnął się po stracie ukochanej siostry. Niespodziewane trafia na nowy ślad, który zdaje się być powiązany ze zniknięciem dziewczyny. Co naprawdę wydarzyło się w lesie 25 lat temu?

W serialu Netfliksa oglądamy historię rozgrywającą się na dwóch płaszczyznach czasowych. Agnieszka Grochowska gra Laurę Goldsztajn, wykładowczynię uniwersytecką, która towarzyszyła Pawłowi w noc zaginięcia jego siostry. Wątek jej i prokuratora Kopińskiego dzieje się we współczesnej Polsce. Ich młodsze wersje z 1994 roku mają twarze Wiktorii Filus i Huberta Miłkowskiego.

Reżyserami "W głębi lasu" są Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem") i Bartosz Konopka ("Królik po berlińsku"), a scenarzystami Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial liczy 6 odcinków.

Serial W głębi lasu dostępny jest na Netfliksie