Katherine Langford jako Przeklęta w teaserze serialu. Kiedy planowana jest premiera na Netfliksie?

"Przeklęta" (Fot. Netflix)

Tego lata Katherine Langford powróci na Netfliksa w zupełnie nowej roli. Zobaczcie, jak gwiazda "Trzynastu powodów" prezentuje się w zapowiedzi serialu "Przeklęta".

Hannah Baker przemieniła się w królową z mieczem. Netflix wypuścił pierwszy teaser serialu "Przeklęta", w którym pierwsze skrzypce gra Katherine Langford.

Przeklęta – teaser serialu z Katherine Langford

W produkcji zostanie zaprezentowana nowa wersja legendy arturiańskiej opowiedziana z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną (i tragiczną) Panią Jeziora. Po śmierci matki Nimue zyskuje pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza. Podczas podróży Nimue staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem.

Składająca się z 10 odcinków "Przeklęta" ma być opowieścią o dojrzewaniu, poruszającą zagadnienia bliskie współczesnemu widzowi, takie jak niszczenie środowiska naturalnego, terror religijny, bezsens wojny i znajdywanie odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem.

W obsadzie znajdują się także Devon Terrell (Artur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Płaczący Mnich), Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear) i Peter Mullan (Ojciec Carden).

Scenariusz powstał na podstawie książki autorstwa Toma Wheelera i Franka Millera, a jego autorem i zarazem showrunnerem serialu jest Tom Wheeler.

Premiera serialu Przeklęta 17 lipca na Netfliksie

REKLAMA