"Alienista" wróci wcześniej, niż zapowiadano. Zobaczcie nowy zwiastun 2. sezonu, czyli "Anioła ciemności"

"Alienista" (Fot. TNT)

Data premiery 2. sezonu "Alienisty", opartego na książce "Anioł ciemności", została przyspieszona. I to nie koniec dobrych wiadomości dla fanów mrocznego serialu z Dakotą Fanning.

Telewizja TNT poinformowała, że "The Alienist: Angel of Darkness" będzie mieć premierę 19 lipca, tydzień wcześniej, niż pierwotnie planowano, i zarazem tydzień po dwugodzinnym finale "Snowpiercera". Druga dobra wiadomość jest taka, że stacja planuje emitować serial po dwa odcinki, czyli całość zostanie pokazana w cztery tygodnie z finałem przypadającym na 9 sierpnia.

W tym momencie wciąż jeszcze nie wiadomo, czy 2. sezon "Alienisty" będzie pojawiać się na bieżąco na polskim Netfliksie, tak jak "Snowpiercer", czy będziemy musieli czekać na premierę do zakończenia emisji w USA. A jeśli tak – to jak długo. Jest jednak szansa, że szybsza emisja w USA przyspieszy także premierę w Polsce.

Alienista: Anioł ciemności – o czym jest 2. sezon?

"Alienista" to mroczny serial kryminalny osadzony w Nowym Jorku z końcówki XIX wieku. Kiedy dochodzi do szeregu morderstw chłopięcych prostytutek, władze przekazują tajne śledztwo w ręce psychologa kryminalnego aka tytułowego alienisty Laszlo Kreizlera (Daniel Brühl) i pracującego w gazecie jako ilustrator Johna Moore'a (Luke Evans). Dołącza do nich Sara Howard (Dakota Fanning), policyjna sekretarka.

W 2. sezonie, opartym na książce "Anioł ciemności" Caleba Carra, bohaterów czeka nowa sprawa. Sara, która otworzyła własną agencję detektywistyczną, angażuje się w poszukiwania Any Linares, porwanej córki hiszpańskiego konsula. Śledztwo, w którym wspomagają ją Laszlo i John, teraz już reporter "New York Timesa", prowadzi ich w kierunku niebezpiecznego i nieuchwytnego mordercy.

"The Alienist: Angel of Darkness" rzuci światło na prowokujące problemy epoki – korupcję systemową, nierówność dochodów, pogoń prasy za sensacją i rolę kobiet w społeczeństwie. Czyli kwestie, które są obecne i dyskutowane do dziś.

Oprócz trójki odtwórców głównych ról w obsadzie powrócą Douglas Smith i Matthew Shear jako bracia Marcus i Lucius Isaacsonowie, Robert Ray Wisdom jako Cyrus i Ted Levine jako były komisarz nowojorskiej policji Thomas Byrnes. Do ekipy dołączą także znana z serialu "Ty" Melanie Field i debiutantka Rosy McEwen.

Alienista sezon 2 – premiera 19 lipca w USA

REKLAMA