6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Netflix ujawnił datę premiery 5. sezonu "Lucyfera". Ekipa "Doktora Who" nie wróci na plan w czasie pandemii. "Creepshow" od dziś na AMC Polska. A oprócz tego "Dark", "The Rain" i nie tylko.

1. Lucyfer sezon 5 – jest data premiery

Netflix oficjalnie już ujawnił datę premiery pierwszej części 5. sezonu "Lucyfera": 21 sierpnia. Cały sezon ma liczyć 16 odcinków, podzielonych na dwie części. Druga część nie ma daty premiery i na razie jest niedokończona – pandemia przerwała zdjęcia do finału.

2. Doktor Who nie wróci w czasie pandemii

Czy da się kręcić seriale w czasach społecznego dystansu? Szef BBC Wales mówi, że nie i że ekipa "Doktora Who" na razie nie planuje powrotu na plan. Ale zobaczymy w tym roku odcinek świąteczny, który już jest nakręcony.

3. The Twilight Zone sezon 2 – nowa zapowiedź

"Strefa mroku" Jordana Peele'a wraca 25 czerwca z 2. sezonem, CBS All Access planuje wypuścić wszystkie odcinki naraz.

4. Creepshow od dziś na AMC Polska

22 czerwca o godz. 22:00 na AMC Polska startuje "Creepshow", serialowa antologia w klimacie komediowego horroru. Nawiedzone domki dla lalek, wilkołaki, mordercze gobliny, nikczemne dzieciaki w przebraniach podczas Halloween, zmarli oraz przypadki medycznych cudów – to wszystko i jeszcze więcej czeka was w 12 półgodzinnych odcinkach. Twórcą serialu jest Greg Nicotero ("The Walking Dead"). "Creepshow" powstał na podstawie filmu z 1982 roku, do którego scenariusz napisał Stephen King, a za reżyserię odpowiadał George A. Romero.

5. Dark – plakat finałowego sezonu

W sobotę na Netfliksie wyląduje 3. sezon "Dark", który będzie zarazem finałowy. A oto plakat promocyjny:

Dark sezon 3

6. The Rain – plakat finałowego sezonu

Netflix opublikował także plakat finałowej serii "The Rain", która wyląduje w serwisie 6 sierpnia.

The Rain sezon 3

REKLAMA