Jak ukraść milion w "Milionerach"? W HBO zobaczymy miniserial "Quiz", który porwał Wielką Brytanię

"Quiz" (Fot. ITV)

0

Po "Skandalu w angielskim stylu" czas na "Quiz". Brytyjski miniserial z Matthew MacFadyenem opowiada prawdziwą historię wielkiego przekrętu w "Milionerach". Zobaczcie zwiastun.

W lipcu w HBO Polska będzie mieć premierę miniserial "Quiz", którym Brytyjczycy ekscytowali się w czasie lockdownu. Zobaczymy w nim historię tak nieprawdopodobną, że aż prawdziwą.

Quiz – brytyjski serial o przekręcie w Milionerach

9 września 2001 roku były major brytyjskiej armii Charles Ingram (Matthew MacFadyen, "Sukcesja") wraz ze swoją żoną Dianą (Sian Clifford, "Fleabag") oraz wspólnikiem Tecwenem Whittockiem (Michael Jibson, "Alienista") zostali oskarżeni o oszustwo. Ingram w nieuczciwy sposób wygrał milion funtów w teleturnieju "Who Wants to Be a Millionaire?", w Polsce znanym jako "Milionerzy".

Oskarżeni stanęli przed sądem za zmowę. We wskazywaniu poprawnych odpowiedzi pomagali grającemu Ingramowi wspólnicy, którzy za pomocą kaszlu (!) nakierowywali go na poprawne odpowiedzi na pytania zadawane przez gospodarza teleturnieju Chrisa Tarranta (Michael Sheen, "Sprawa idealna").

Trzyczęściowy miniserial oparty jest na prawdziwej historii, która wydarzyła się w 2001 roku w brytyjskiej edycji "Milionerów". Scenariusz napisał James Graham ("Brexit") na podstawie sztuki własnego autorstwa, z kolei reżyserem jest Stephen Frears ("Status związku", "Skandal w angielskim stylu"). W obsadzie znajdują się także Mark Bonnar ("Miliardowy okup") i Helen McCrory ("Peaky Blinders").

Quiz – kiedy polska premiera w HBO i HBO GO?

Premiera miniserialu "Quiz" odbędzie się w HBO GO już 1 lipca czerwca. Tego dnia do serwisu dodane zostaną wszystkie trzy odcinki produkcji. Premierowa emisja na antenie HBO zaplanowana została na 12 lipca o godz. 20:10.