Spragnieni skandynawskich klimatów? HBO prezentuje "Beartown", adaptację książki Fredrika Backmana

"Beartown" (Fot. HBO)

Jaka jest różnica między drapieżnikiem a ofiarą? – pyta HBO w zwiastunie "Beartown". To szwedzki serial będący adaptacją powieści znanej w Polsce jako "Miasto niedźwiedzia".

Tej jesieni HBO pokaże "Beartown" (w oryginale "Björnstad"), szwedzki serial na podstawie powieści Fredrika Backmana. Ma to być opowieść o nadziei, która jednoczy niewielką społeczność, tajemnicach, które tworzą w niej podziały, ludzkiej odwadze, by sprzeciwić się większości, i konsekwencjach wychowywania chłopców.

Beartown – zwiastun szwedzkiego serialu HBO

Miasteczko Björnstad tętniło kiedyś życiem, ale teraz zarastają je drzewa. Lokalna młodzieżowa drużyna hokejowa ma duże szanse, by wygrać półfinał krajowego turnieju i wszystkie nadzieje spoczywają teraz na nastoletnich barkach.

Dla dzieciaków to wielkie obciążenie, które staje się katalizatorem dramatycznych wydarzeń. W wyniku aktu przemocy młoda dziewczyna jest w szoku, a w miasteczku panuje chaos. Wysuwane oskarżenia zataczają coraz szersze kręgi i obciążają po kolei wszystkich mieszkańców.

W serialu grają Ulf Stenberg, Aliette Opheim, Tobias Zilliacus, Miriam Ingrid, Oliver Dufåker i Gustav Lindh. Reżyserem całości jest Peter Grönlund ("Goliat", "Tjuvheder").

Premiera serialu Beartown jesienią 2020 w HBO

REKLAMA