Katherine Langford chwyta za miecz w pełnym trailerze serialu "Przeklęta" – nowej wersji legendy arturiańskiej

"Przeklęta" (Fot. Netflix)

0

"Dzierż ten miecz i prowadź" – słyszy Katherine Langford w zwiastunie serialu "Przeklęta". A potem widzimy ją w środku akcji i niebezpieczeństw w wydaniu fantasy.

Katherine Langford, gwiazda "Trzynastu powodów", wkrótce powróci na Netfliksa w nowym serialu "Przeklęta". Serwis wypuścił pełny zwiastun produkcji.

Przeklęta – zwiastun serialu z Katherine Langford

"Przeklęta" zaprezentuje nową wersję legendy arturiańskiej opowiedzianą z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną i tragiczną Panią Jeziora. Po śmierci matki Nimue zyskuje pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza. Podczas podróży dziewczyna staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem.

Składająca się z 10 odcinków "Przeklęta" ma być opowieścią o dojrzewaniu, poruszającą zagadnienia bliskie współczesnemu widzowi, takie jak niszczenie środowiska naturalnego, terror religijny, bezsens wojny i znajdywanie odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem.

W obsadzie znajdują się także Devon Terrell (Artur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Płaczący Mnich), Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear) i Peter Mullan (Ojciec Carden).

Scenariusz powstał na podstawie książki autorstwa Toma Wheelera i Franka Millera, a jego autorem i zarazem showrunnerem serialu jest Tom Wheeler.

Premiera serialu Przeklęta 17 lipca na Netfliksie