Jak zacznie się 6. sezon "Peaky Blinders"? Reżyser zdradza początek i zapowiada nową postać kobiecą

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

W 5. sezonie "Peaky Blinders" był faszyzm w brytyjskim wydaniu, a czego możemy się spodziewać w sezonie 6? Reżyser Anthony Byrne zdradza pierwsze spoilery z nowych odcinków.

"Peaky Blinders" to jeden z tych seriali, które już miały rozpoczynać produkcję nowych odcinków, kiedy nadeszła pandemia koronawirusa i zaczęto wszystko zamykać. To znaczy, że 6. sezon jest napisany i rozplanowany, ale wciąż czeka na nakręcenie. Czego możemy spodziewać się po nowej serii? Powracający za stery serialu reżyser Anthony Byrne udzielił na ten temat wywiadu serwisowi Digital Spy.

Peaky Blinders – jak zacznie się 6. sezon serialu?

Co dalej będzie się dziać z Tommym Shelbym (Cillian Murphy), którego ostatnio widzieliśmy w wyjątkowo fatalnej kondycji psychicznej, po tym jak nie wyszedł mu zamach na wiecu faszystów? Byrne informuje, że dowiemy się tego od razu i że tym razem nie będzie żadnego przeskoku czasowego.

– Zaczyna się bezpośrednio, więc pierwszy obraz, jaki zobaczycie, to będzie powrót na to pole. (...) Tommy z pistoletem przyłożonym do głowy. Rozwiążemy ten niesamowity moment i potem pójdziemy dalej – mówi Byrne.

Wyświetl ten post na Instagramie.

JOIN ME TOMORROW EVENING at 7pm (BST) on the @peakyblindersofficial channel. I’ll be doing a live Q&A and sending out some messages of love from the cast. . . Get your questions in on the Peaky official channels (insta & Twitter) and come join me for a chat at 7pm (UK) 2pm (NYC) 11am (LA). . . . . @peakyblindersofficial #peakyblinders @ofycm #peakyblindersquotes #peaky #peakyblinder #peakyblindersofficial #peakyfuckingblinders @peakyblindersitalia @peakyblindersfrc #peakyblindersseason5 @bbciplayer @netflixuk #byorderofthepeakyblinders #tommyshelby #cillianmurphy @ofycm #arthurshelby #wecandothistogether #stayhome #globalawakening #socialdistancing #staystrong #makeart #mentalhealth . . Photo by the amazing @robertviglasky

Post udostępniony przez Anthony Byrne (@antobyrne75)

6. sezon "Peaky Blinders" przedstawi kolejną wyrazistą postać kobiecą.

– Jest świetna postać kobieca, która jest nowa i dość mroczna. Nie widziałem jeszcze takiej postaci jak ona w "Peaky". Nie powiem, kim ona jest, ale zdecydowanie daje popalić Tommy'emu. Rzuca mu praktycznie wyzwanie, ale w inny sposób. Zdecydowanie nie jest pozytywną bohaterką, ale nie wiem, czy jest antagonistką.

Jest podobna do [Oswalda] Mosleya, wyznaje podobną ideologię, co stanowi wyzwanie dla każdej postaci. (...) I w jej, i w jego przypadku nie ma broni ani gangu, ale mają ideologię, która jest jak wirus i która jest bardziej niebezpieczna niż cokolwiek – opowiada reżyser.

Postać wciąż nie jest obsadzona, bo ostatnie castingi do "Peaky Blinders" również przerwała pandemia.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA