7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Wielka" (Fot. Hulu)

Będzie 2. sezon serialu "Wielka" o carycy Katarzynie. "The Kominsky Method" zbliża się do końca. Twórcy "Westworld" pracują nad serialową adaptacją gry Fallout. A oprócz tego "Katy Keene", "Mad Men" i nie tylko.

1. Wielka – będzie 2. sezon serialu o Katarzynie

Platforma Hulu zamówiła 10-odcinkowy 2. sezon serialu "Wielka". Premiera planowana jest na 2021 rok.

2. The Kominsky Method – 3. sezon będzie finałowy

Netflix zamówił 3. sezon serialu "The Kominsky Method", który będzie już finałowy. Na razie nie wiadomo, kiedy go zobaczymy, bo ze względu na wiek Michaela Douglasa i Alana Arkina produkcja może ruszyć dopiero po pandemii koronawirusa.

3. Katy Keene – nie będzie 2. sezonu

Telewizja CW skasowała "Katy Keene" po jednym sezonie. Zobaczcie emocjonalny komentarz Lucy Hale, która mówi, że dla niej to rola, jaka trafia się raz w życiu.

4. Mad Men już dostępne na Amazon Prime Video

Amazon kupił globalne prawa do "Mad Men" i już od dziś możecie znaleźć cały serial w polskiej wersji serwisu Prime Video.

5. Fallout – serial twórców Westworld na Amazonie

Lisa Joy i Jonathan Nolan ("Westworld") pracują nad serialową wersją Fallouta, serii gier osadzonej w świecie po nuklearnej apokalipsie w 2077 roku. Amazon zamówił na razie scenariusz, ale jeśli się spodoba, zostanie przeskoczony etap produkcji pilota i od razu będzie złożone zamówienie na cały sezon. Zobaczcie teaser:

6. Ekipa Magnum P.I. planuje powrót na plan

Ekipa serialu "Magnum P.I." chce wracać na plan w połowie sierpnia. I prawdopodobnie będzie to możliwe, bo na Hawajach koronawirus nie szaleje tak jak w kontynentalnych Stanach.

7. Szukając diagnozy, czyli Dr House na papierze

W księgarniach już jest dostępna książka "Szukając diagnozy", zbiór felietonów dr Lisy Sanders, które zainspirowały twórców serialu "Dr House". Lekarka opisuje w nich najdziwniejsze przypadki medyczne, udowadniając, że każdy lekarz ma w sobie coś z Sherlocka Holmesa.

Młody mężczyzna, spędzający swoje urodziny na Bahamach, podczas kolacji próbuje barakudy. Kilka godzin później, tańcząc, upada na parkiet z obezwładniającym bólem brzucha. Kobieta w średnim wieku wraca do lekarza dwa dni po wizycie, na którą przyszła z lekką wysypką na grzbiecie dłoni. Teraz wysypka zrobiła się fioletowa i pokrywa całe jej ciało. Treser słoni w wędrownym cyrku, którego kilka lat wcześniej kopnęła zebra, nagle zaczyna cierpieć na nieznośny ból głowy - czuje, jakby coś wprost "tłukło mu się w czaszce".

Ta książka to trochę jak lektura wciągającego kryminału – z tym że treści są jeszcze bardziej ludzkie, bliskie… skórze. Dosłownie. Sercu, mózgowi i innym narządom. Krótko mówiąc: człowiekowi. "Szukając diagnozy" – więcej o książce tutaj.

Szukając diagnozy książka

REKLAMA