Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Bezpaństwowcy", "Jej głos", "Quiz" i inne premiery

"Bezpaństwowcy" (Fot. ABC)

Przed nami kolejny tydzień zdominowany przez platformy streamingowe. Na Netfliksie zadebiutują "Bezpaństwowcy", HBO GO pokaże "Quiz", a Apple TV+ muzyczny serial "Jej głos".

Serialowe lato w pełni, czyli premier jest mało, a nawet jeszcze mniej. W tym tygodniu do Netfliksa i HBO GO dołącza Apple TV+ z nową produkcją muzyczną "Jej głos". Z kolei na AXN wraca "Absentia".

Absentia (sezon 3) – 7 lipca o godz. 22:00 na AXN

"Absentia" wraca z 3. sezonem, a dzięki AXN Polacy będą mogli zobaczyć premierę przed Amerykanami. Stana Katic ponownie zagra agentkę FBI Emily Byrne, a do obsady dołączą m.in. Geoff Bell ("Kingsman: Tajne służby") i Josette Simon ("Wonder
Woman"). Nowym showrunnerem serialu jest Will Pascoe ("Orphan Black").

Bezpaństwowcy (nowość ABC) – 8 lipca na Netfliksie

"Bezpaństwowcy" ("Stateless") to miniserial australijskiej telewizji ABC, który będzie mieć światową premierę na Netfliksie. Poznamy w nim czwórkę osób uwikłanych w system imigracyjny – stewardessę uciekającą przed sektą, afgańskiego uchodźcę, młodego ojca pragnącego uwolnić się od pracy bez perspektyw oraz biurokratkę, która ściga się z czasem, aby zapobiec wielkiemu skandalowi. Wszyscy spotykają się w centrum zatrzymań dla imigrantów i wytwarza się między nimi swego rodzaju więź. W rolach głównych m.in. Yvonne Strahovski ("Opowieść podręcznej"), Dominic West ("The Affair") i Cate Blanchett (ostatnio "Mrs. America).

Jej głos (nowość) – 10 lipca na Apple TV+

"Jej głos" to nowy serial muzyczny, który zobaczymy na platformie Apple TV+. Poznamy w nim Bess King (Brittany O'Grady, "Star"), niezwykle utalentowaną młodą artystkę, która walczy o spełnienie marzeń, próbując sobie radzić z odrzuceniem oraz skomplikowanymi sprawami rodzinnymi i miłosnymi. Producentkami są Sara Bareilles i Jessie Nelson, czyli ekipa broadwayowskiego musicalu "Waitress". Ta pierwsza skomponowała utwory, które usłyszymy w serialu, a ta druga jest showrunnerką i scenarzystką.

Quiz (nowość ITV) – 12 lipca na HBO GO

"Quiz" to składający się z trzech odcinków miniserial, którym tej wiosny ekscytowała się Wielka Brytania. Zobaczymy w nim historię byłego majora brytyjskiej armii Charlesa Ingrama (Matthew MacFadyen, "Sukcesja"), który wygrywa główną nagrodę w "Milionerach". Niedługo potem z żoną (Sian Clifford, "Fleabag") i wspólnikiem (Michael Jibson, "Alienista") zostaje oskarżony o oszustwo. W obsadzie znajduje się także Michael Sheen ("Sprawa idealna") w roli prowadzącego teleturniej. Scenarzystą jest James Graham ("Brexit") a reżyserem – Stephen Frears ("Skandal w angielskim stylu").

REKLAMA