7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Upadek królestwa" (Fot. Netflix)

Netflix zamawia 5. sezon serialu "Upadek królestwa". Twórca "Mad Men" pracuje nad serialem dla FX. Damian Lewis i Dominic West w serialu szpiegowskim. A oprócz tego "The Boys", serialowe "Hair Love" i nie tylko.

1. Upadek królestwa – Netflix zamawia 5. sezon

"Upadek królestwa" powróci z 10-odcinkowym 5. sezonem, który będzie oparty na książkach "Wojownicy burzy" i "Strażnik ognia" Bernarda Cornwella. Zobaczcie, jak grający główną rolę Alexander Dreymon przekazuje wiadomość obsadzie serialu:

2. Twórca Mad Men pracuje nad serialem dla FX

Matthew Weiner ("Mad Men") tworzy komediodramat dla telewizji FX. Szczegóły na razie nie zostały podane, ale wg serwisu Deadline ma to być serial z półgodzinnymi odcinkami i elementem tajemnicy, utrzymany w lekko dziwnym komediowym tonie w stylu Charliego Kaufmana. Weiner będzie scenarzystą, reżyserem i producentem wykonawczym.

3. Showrunner MacGyvera i Magnum P.I. zwolniony

Telewizja CBS zwolniła Petera Lenkova, showrunnera "MacGyvera" i "Magnum P.I.", a wcześniej "Hawaii Five-0". To efekt oskarżeń o tworzenie toksycznego środowiska pracy.

4. The Boys – będzie film o Billym Rzeźniku

Obok 2. sezonu "The Boys" Amazon wypuści krótki film, którego bohaterem będzie Billy Rzeźnik (Karl Urban).

5. Damian Lewis i Dominic West w nowym serialu

Damian Lewis ("Billions") i Dominic West ("The Affair") negocjują role w serialowej adaptacji książki "A Spy Among Friends: Kim Philby and the Great Betrayal" Bena Macintyre'a. Składająca się z sześciu odcinków produkcja, którą tworzy Alexander Cary ("Homeland") dla platform Spectrum i BritBox, będzie thrillerem szpiegowskim osadzonym w rzeczywistości zimnowojennej. West zagra brytyjskiego agenta, który jest także szpiegiem KGB, a Lewis jego bliskiego przyjaciela z MI6.

6. John Mulaney i dzieciaki idą do Comedy Central

John Mulaney i dzieciaki z "Sack Lunch Bunch" powrócą w dwóch nowych odcinkach specjalnych, które pokaże Comedy Central.

7. Oscarowe Hair Love jako serial HBO Max

HBO Max zamówiło serial animowany "Young Love", będący kontynuacją oscarowego filmu krótkometrażowego "Hair Love" Matthew A. Cherry'ego.

REKLAMA