Nasz top 10: Najlepsze seriale czerwca 2020 roku

"Dark" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. One Day at a Time (powrót na listę)

najlepsze seriale 2020

"One Day at a Time" (Fot. Pop TV)

Przy dużej konkurencji 4. sezon uroczego sitcomu uratowanego przez stację Pop nie mieścił nam się wcześniej w zestawieniach. W czerwcu jednak serialowe szaleństwo zaczęło się wyciszać, znaleźliśmy więc miejsce dla ulubionej kubańsko-amerykańskiej rodziny. Wprawdzie "One Day at a Time" wróciło zaledwie z jednym odcinkiem i znów zniknęło, ale był to odcinek wyjątkowy. Ze względu na pandemię zdecydowano się na animację z głosami podłożonymi przez aktorów bez łamania reżimu sanitarnego.

Odcinek "The Politics Episode", chociaż nie skupiał się na kwestii koronawirusa, doskonale wpisał się w ponury czas emisji i przypomniał, jak bardzo potrzebujemy Alvarezów. To dawka ciepła, humoru, przekonania, że wszystko będzie dobrze. A wszystko w odcinku, który zapowiadałby raczej krwawą konfrontację. Penelope przez większość czasu szykuje się na przyjazd konserwatywnych krewnych, którzy zapisali się widzom w pamięci premierą 3. sezonu. Do Mirthy (Gloria Estefan) i Estrellity (Melissa Fumero) dołącza mąż tej drugiej, dubbingowany przez… Lina-Manuela Mirandę (!).

Animacja daje twórcom szansę, by pokazać różne koszmarne scenariusze zderzenia, gdy głosujący na Trumpa goście trafią do tak liberalnego domu. Zwłaszcza że Kubańczycy, w przeciwieństwie do rodziny Schneidera, nie ukrywają emocji. Poszczególne wizje przekonywania drugiej części rodziny do swoich racji są przezabawne i dość drastyczne, więc Lydia radośnie umila sobie czas piciem rumu, a Alex skupia się na pozytywach – wszak wystarczy zgadzać się z wujkiem, żeby dostawać kolejne banknoty.

Ale to jednak stare dobre "One Day at a Time". Bohaterowie, chociaż w wyobraźni testują brutalne środki perswazji, w praktyce stawiają na próbę wzajemnego zrozumienia. Skupiają się na tym, co łączy, a nie na tym, co dzieli. Uczą się, a przy tym widzów, jak coś komunikować, by nikogo nie zranić. Przezabawna i mądra lekcja, gdy zbliżają się, nie tylko amerykańskie, wybory. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10