10 niezapominanych występów Nayi Rivery z "Glee"

"Glee" (Fot. FOX)

0

W wieku 33 lat odeszła Naya Rivera, znana fanom "Glee" jako Santana. Powspominajmy jej najlepsze występy, od "Valerie", przez mash-up coverów Adele, aż po "Don't Rain on My Parade".

W maju 2009 roku na antenie telewizji FOX zadebiutował serial muzyczny "Glee", który miliony fanów z całego świata pokochały za świetne covery, szybkie, pełne humoru dialogi i sposób, w jaki mówił o problemach mniejszości. Od samego początku była w nim obecna Santana Lopez, grana przez tragicznie zmarłą Nayę Riverę cheerleaderka o mocarnym głosie.

Rivera występowała we wszystkich sześciu sezonach "Glee", ale w 1. serii jeszcze nie należała do głównej obsady. Awansowała w 2. sezonie, dostając nie tylko jeden z najlepszych wątków miłosnych, ale też stając się jedną z najbardziej wyrazistych wokalistek w serialu. Przypominamy niektóre z jej najlepszych występów (lista za TVLine i "Los Angeles Times", zupełnie inną wersję ma Billboard).

River Deep, Mountain High (sezon 2, odcinek 4)

Żegnając Nayę Riverę, Amber Riley napisała, że to była jej ulubiona partnerka w duetach. A wszystko zaczęło się najpierw od "The Boy Is Mine" z 18. odcinka 1. sezonu, a potem jeszcze bardziej niesamowitego, pełnego energii coveru "River Deep, Mountain High" Ike'a i Tiny Turner.

Valerie (sezon 2, odcinek 9)

Pierwszy raz, kiedy to Santana, a nie Rachel (Lea Michele) dostała solo podczas ważnego występu New Directions w jednym z konkursów. Naya Rivera błyszczy, wykonując odświeżoną wersję "Valerie" Amy Winehouse i oczywiście kończy się to przejściem chóru z liceum McKinleya do następnego etapu.

Back to Black (sezon 2, odcinek 21)

W odcinku "Funeral" pan Schuester (Matthew Morrison) ogłasza przesłuchania dla osób, które chcą śpiewać solo w zawodach krajowych. Santana znów stawia na Amy Winehouse i znów jest to fenomenalny występ.

America (sezon 3, odcinek 5)

"West Side Story" w "Glee" nie mogło obyć się bez numeru "America", a wykonać go mogła tylko jedna osoba. Naya Rivera bez kompleksów wcieliła się w kultową rolę Anity, w oryginale graną przez Ritę Moreno. Niesamowita energia i ta czerwona sukienka!

Rumour Has It/Someone Like You (sezon 3, odcinek 6)

W odcinku "Mash Off" zobaczyliśmy jeden z najlepszych mash-upów w hstorii "Glee". Mercedes, Santana i Troubletones śpiewają "Rumour Has It" i "Someone Like You" Adele, zmiksowane ze sobą tak, jak tylko "Glee" to potrafiło. A zaraz po występie widzimy ostrą reakcję Santany na to, że właśnie ktoś za nią wybrał moment, kiedy wszyscy dowiadują się, że jest lesbijką.

Smooth Criminal (sezon 3, odcinek 11)

W odcinku poświęconym utworom Michaela Jacksona Santana rzuca wyzwanie Sebastianowi (Grant Gustin) z Warblersów. Efekt? Jeden z najlepszych duetów i zarazem pojedynków w historii "Glee".

Mine (sezon 4, odcinek 4)

Emocjonalny występ z odcinka "The Break-Up", który złamał serca fanom Santany i Brittany. Po tym jak panna Lopez zaśpiewała hit Taylor Swift, dosłownie posypały się łzy – na ekranie i przed ekranem. Przy okazji warto przypomnieć "Songbird" z 2. sezonu – to ten z wyznaniem miłości dla Brittany.

Cold Hearted (sezon 4, odcinek 16)

Santana Lopez tańczy i śpiewa, odtwarzając teledysk Pauli Abdul i dając popalić Brody'emu (Dean Geyer), nowojorskiemu chłopakowi Rachel.

If I Die Young (sezon 5, odcinek 3)

Występ z odcinka "The Quaterback", czyli tego z pożegnaniem Finna. Tona emocji i łzy w oczach, zwłaszcza że słowa w pewnym sensie okazały się prorocze.

Don't Rain on My Parade (sezon 5, odcinek 9)

"Don't Rain on My Parade" to jeden z tych utworów, które bardzo mocno kojarzą się z "Glee". Numer Barbry Streisand z musicalu "Funny Girl" po raz pierwszy wykonała Rachel w 1. sezonie. W 5. sezonie zobaczyliśmy zupełnie inną wersję w wykonaniu Santany, która zaskoczyła swoją szkolną koleżankę, pojawiając się na przesłuchaniu na Broadwayu.