5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Briarpatch" (Fot. USA Network)

"Briarpatch" skasowane po jednym sezonie. "Grantchester" dostał zamówienie na 6. sezon. "Terapia" ma powrócić do HBO. A oprócz tego "A Suitable Boy" od BBC i nie tylko.

1. Briarpatch skasowane po jednym sezonie

Telewizja USA Network skasowała po jednym sezonie serial "Briarpatch". Poinformował o tym jego twórca Andy Greenwald, który napisał także, że miał zaplanowaną niesamowitą historię na 2. sezon.

2. Grantchester dostał zamówienie na 6. sezon

"Grantchester" powróci z 6. sezonem, do którego zdjęcia mają ruszyć już we wrześniu.

3. Terapia ma powrócić do HBO

HBO zastanawia się nad rebootem serialu "Terapia" ("In Treatment"), także dlatego, że byłby łatwiejszy do kręcenia w czasach społecznego dystansu. Nie wiadomo, czy w roli terapeuty powróci Gabriel Byrne. Informacja na razie jest nieoficjalna.

4. Idris Elba: nie usuwajmy rasistowskich seriali

Idris Elba mówi, że stare filmy czy seriale, zawierające rasistowskie motywy – jak blackface – nie powinny być usuwane. Zamiast tego widzowie powinni dostawać ostrzeżenie i wyjaśnienie.

5. A Suitable Boy – zwiastun serialu BBC

BBC wkrótce pokaże 6-odcinkowy serial "A Suitable Boy", ekranizację powieści "Pretendent do ręki" indyjskiego pisarza Vikrama Setha. Bohaterką jest Lata, studentka dorastająca w Indiach w 1951 roku, w tym samym czasie, kiedy jej kraj wybija się na niepodległość. Scenarzystą jest Andrew Davies ("Wojna i pokój" i mnóstwo innych miniseriali BBC), a reżyserką Mira Nair ("Monsunowe wesele"). Globalne prawa do serialu zgarnął już Netflix.

REKLAMA