Co "Fleabag" ma wspólnego z "Ojcem chrzestnym"? Phoebe Waller-Bridge mówi, co zainspirowało 2. sezon

"Fleabag" (Fot. BBC)

Dostrzegacie podobieństwa pomiędzy 2. sezonem "Fleabag" i drugą częścią "Ojca chrzestnego"? My też nie, ale Phoebe Waller-Bridge potrafi je bardzo rozsądnie wyjaśnić.

"Fleabag" zgarnęła mnóstwo nagród za 2. sezon, na czele z Emmy dla najlepszego serialu komediowego i najlepszej aktorki w serialu komediowym (Phoebe Waller-Bridge). I nic dziwnego, skoro twórczyni sama przyznaje, że wzorowała się na jednej z najbardziej kultowych filmowych serii w historii.

2. sezon Fleabag inspirowany Ojcem chrzestnym

Phoebe Waller-Bridge całkiem serio powiedziała, że zainspirował ją "Ojciec chrzestny", a dokładniej to, jak została podniesiona poprzeczka w drugiej części. Zapytana podczas youtube'owego The Making of Fleabag przed nagrodami BAFTA o inspiracje przed 2. sezonem, twórczyni brytyjskiego serialu powiedziała:

– "Ojciec chrzestny". "Ojciec chrzestny II"... Naprawdę się obawiałam, że nie mam historii na 2. sezon i że nie będzie to tak dobre jak sezon 1. Szczerze mówiąc, kilka razy próbowałam się wycofać i wszyscy byli bardzo pomocni, entuzjastyczni i naprawdę mnie słuchali.

fleabag sezon 2

W jaki sposób "Ojciec chrzestny" pomógł w powstaniu 2. sezonu "Fleabag"?

– Tak właściwie bardzo mnie zainspirowało to, jak "Ojciec chrzestny" podniósł poprzeczkę w "Ojcu chrzestnym 2". To brzmi absurdalnie, ale czasem trzeba znacząco się oddalić od tego, co się robi, żeby zyskać jak najwięcej perspektywy i inspiracji. Bo jeśli cały czas oglądasz rzeczy, które są do siebie podobne, potem czujesz się stylistycznie zagoniony do kąta. Tak więc to było naprawdę pomocne – opowiadała twórczyni brytyjskiego hitu.

Co ciekawe, nie jest to pierwsze porównanie do mafijnych filmów, jakiego używa ekipa "Fleabag". Reżyser serialu Harry Bradbeer wcześniej wyjaśniał, że scena w restauracji z premiery 2. sezonu została zainspirowana ciemną, klimatyczną restauracją z "Chłopców z ferajny".

Fleabag jest dostępna na Amazon Prime Video

REKLAMA