Byli razem czy mieli przerwę? David Schwimmer mówi, po której stronie sporu z "Przyjaciół" się opowiada

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0

Pytanie, czy Ross i Rachel z "Przyjaciół" byli razem, czy mieli przerwę, powraca, a odpowiedź wciąż nie jest oczywista. No chyba że jest się Davidem Schwimmerem.

Rachel (Jennifer Aniston) i Ross (David Schwimmer) z "Przyjaciół" to jedna z tych par, które budziły mnóstwo emocji. Byli razem, nie byli, znów byli – i tak w kółko. W 3. sezonie miała miejsce najsłynniejsza z ich kłótni, po której Rachel zasugerowała przerwę i nie było pewności, czy się rozstali, czy dalej są ze sobą. Kilka twistów później Ross przespał się z inną, Rachel się dowiedziała, potraktowała to jak zdradę i z ust Rossa padło słynne: "Przecież mieliśmy przerwę!".

Przyjaciele – czy Ross i Rachel mieli przerwę?

Odpowiedź na pytanie, czy mieli przerwę, czy wcale nie mieli, do dziś nie jest oczywista. Jedni są po stronie Rossa, inni trzymają z Rachel. W programie "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon" David Schwimmer opowiadał, że ludzie od zawsze z pasją się o to kłócili. Fallon zapytał więc aktora o jego własne odczucia odnośnie przerwy.

– Tak, nie ma żadnych wątpliwości, że mieli przerwę – oznajmił poważnym tonem odtwórca roli Rossa.

W rozmowie z Jimmym Fallonem aktor opowiadał także, że początkowo nie chciał wystąpić w "Przyjaciołach". Kiedy złożono mu propozycję, pracował w teatrze w Chicago i miał za sobą okropne doświadczenia z sitcomem, który na szczęście został skasowany (chodzi prawdopodobnie o "Monty'ego" z Henrym Winklerem w roli głównej). Nie chciał tego powtarzać, ale przekonali go twórcy serialu, Marta Kauffman i David Crane, którzy powiedzieli mu, że pisali postać Rossa z myślą o nim. Schwimmer tego nie pamiętał, ale rok wcześniej brał udział w przesłuchaniu do innego sitcomu tego duetu, który nie dostał ostatecznie zamówienia.

Przyjaciele – kiedy powstanie odcinek specjalny?

Padło również pytanie o odcinek specjalny "Przyjaciół", który ma powstać dla HBO Max. Schwimmer powiedział, że w tym momencie nie ma jeszcze pewności, kiedy go będą kręcić. Ostatnie informacje mówiły o połowie sierpnia.

– To ma się wydarzyć w sierpniu, w połowie sierpnia, ale szczerze mówiąc musimy poczekać kolejny tydzień czy dwa, żebyśmy mogli wszyscy stwierdzić, czy jest to wystarczająco bezpieczne. Jeśli nie będzie, wtedy będziemy czekać, aż będzie bezpiecznie – powiedział aktor.

W tym momencie nie wiadomo, kiedy i na której platformie zobaczymy to w Polsce. W USA sprawa jest jasna: "Przyjaciół" przejął serwis HBO Max, który organizuje całe wydarzenie, wydając na nie miliony dolarów. U nas prawa do "Przyjaciół" wciąż ma Netflix, ale prawdopodobieństwo, że pokaże też odcinek specjalny, jest niewielkie.

W Polsce Przyjaciele są dostępni na Netfliksie