Hugh Laurie na pierwszym zdjęciu z serialu "Roadkill". To nowy thriller polityczny telewizji BBC

"Roadkill" (Fot. BBC)

0

Hugh Laurie znów idzie do polityki, ale nie takiej jak w "Veepie". Telewizja BBC wypuściła pierwsze zdjęcie z "Roadkill", miniserialu o polityku, którego życie zaczyna się rozpadać.

Doktor House, rywal (a czasami sprzymierzeniec lub/i kochanek) Seliny z "Veepa", kapitan statku kosmicznego Avenue 5, a teraz także konserwatywny polityk, który ma kłopoty. Hugh Laurie pojawi się w głównej roli w nowym serialu BBC "Roadkill".

Roadkill – Hugh Laurie w serialu politycznym BBC

Składający się z czterech odcinków polityczny thriller Davida Hare'a ("Collateral") opowie historię charyzmatycznego polityka Partii Konserwatywnej Petera Laurence'a (Hugh Laurie), którego prywatne i publiczne życie zaczyna się rozpadać za sprawą jego wrogów.

Podczas gdy na jaw wychodzą kolejne rewelacje, Laurence bezwstydnie nie zadręcza się wyrzutami sumienia czy poczuciem winy, balansując między chwałą a katastrofą i po prostu dalej robiąc swoje. Wydarzenia pokazują jednak, jak trudno jest zostawić za sobą przeszłość – zarówno w przypadku kraju, jak i jednostki.

Roadkill serial hugh laurie

W roli premier Wielkiej Brytanii zobaczymy Helen McCrory ("Peaky Blinders"). W obsadzie znajdują się także Shalom Brune-Franklin ("Cursed"), Sidse Babett Knudsen ("Borgen"), Saskia Reeves ("The Child in Time"), Sarah Greene ("Normal People"), Patricia Hodge ("Miranda"), Pip Torrens ("Poldark"), Millie Brady ("The Last Kingdom") i Danny Ashok ("Capital").

Na razie BBC nie podało daty premiery serialu, ale na pewno zobaczymy go w tym roku.

REKLAMA