Lyra w nowym świecie w trailerze "Mrocznych materii". W 2. sezonie czeka nas m.in. spotkanie ekipy "Fleabag"

"Mroczne materie" (Fot. HBO)

"Mroczne materie" powrócą tej jesieni z (niestety skróconym) 2. sezonem, a już teraz możecie zobaczyć zwiastun. W serialu pojawi Phoebe Waller-Bridge w roli mocno kojarzącej się z "Fleabag".

"Mroczne materie" wracają z 2. sezonem, który zadebiutuje jesienią w HBO i BBC. Podczas Comic-Conu wypuszczony został zwiastun, który wskazuje na to, że zobaczymy w dużej mierze wydarzenia z książki "Magiczny nóż", drugiej części trylogii Philipa Pullmana.

Mroczne materie – zwiastun 2. sezonu serialu

W 90-sekundowym klipie widzimy Lyrę (Dafne Keen) i Willa (Amir Wilson) w drugim ze światów. Panna Coulter (Ruth Wilson) ostrzega kogoś, że wiele osób szuka Lyry i nie wszystkie są dobre, z kolei zakrwawiony Lee Scoresby (Lin-Manuel Miranda) przypomina, że przysiągł, iż będzie strzegł dziewczynki.

Podczas panelu na Comic-Conie, który w całości możecie obejrzeć tutaj, producenci poinformowali, że 2. sezon został skrócony z ośmiu do siedmiu odcinków. Pandemia koronawirusa spowodowała, że nie udało się nakręcić samodzielnego odcinka z przygodą Lorda Asriela (James McAvoy), po tym jak przeszedł przez portal.

To historia, której nie ma w książce. Napisał ją scenarzysta Jacka Thorne, a autor powieściowego oryginału ją zaakceptował. Odcinek miał być największym popisem Jamesa McAvoya w tym sezonie.

Mroczne materie – ekipa Fleabag w 2. sezonie

Dobra wiadomość? W 2. sezonie "Mrocznych materii" spotkają się (tak jakby) Andrew Scott i Phoebe Waller-Bridge, czyli duet z 2. serii "Fleabag". Seksowny ksiądz dołączył do obsady w roli Johna Parry'ego, a twórczyni "Fleabag" wcieli się w jego dajmona, rybołowa o imieniu Sayan.

Mroczne materie sezon 2

W 2. sezonie "Mrocznych materii" pojawią się także Terence Stamp ("Last Night in Soho") jako Giacomo Paradisi, Jade Anouka ("Last Christmas") jako królowa czarownic Ruta Skadi i Simone Kirby ("Peaky Blinders") w roli dr Mary Malone. Możecie ich zobaczyć na nowych zdjęciach z serialu.

Mroczne materie – 2. sezon jesienią na HBO

Mroczne materie sezon 2

Mroczne materie sezon 2

Mroczne materie sezon 2

Mroczne materie sezon 2

Mroczne materie sezon 2

Mroczne materie sezon 2

Mroczne materie sezon 2

REKLAMA